Filmový festival v Karlových Varech oznamuje kompletní seznam filmů pro rok 2023, včetně vítězů z Cannes a Sundance

Filmový festival v Karlových Varech oznamuje kompletní seznam filmů pro rok 2023, včetně vítězů z Cannes a Sundance

Organizátoři Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary odhalili kompletní nabídku filmů pro letošní 57. ročník a filmoví fanoušci se mají na co těšit. Letošní festival uvede řadu vynikajících filmů z filmového festivalu v Cannes z minulého měsíce, včetně vítěze filmového festivalu v Cannes 2023. Anatomie podzimu (na obrázku).

Kromě thrilleru Justine Triet ze soudní síně, který si odnesl Zlatou palmu v Cannes, se letos v Karlových Varech představí vítězové filmových festivalů Sundance a Berlín: drama AV Rockwell NYC. tisíc a jednaa dokument o The Caregiver in Paris od Nicolase Philiberta na neústupnémresp.

V Karlových Varech bude uvedena také řada dalších významných filmů, které měly premiéru v Cannes a na dalších nedávných festivalech, včetně filmu Marca Belluccia. unesenJessica Hausnerová Klub nulaAlice Rohrwacher žádná chiméraAki Kaurismaki Spadané listíWim Winders Perfektní dnyHirokazu Koreda NetvorNuri Bilge Cejlon O suchých bylinkáchIra Sachs pasáža mnohem víc.

Letošní Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary kromě nových filmů uspořádá řadu nových projekcí k oslavám filmových milníků. Mezi nimi by bylo klasické promítání filmů Disney Sněhurka a sedm trpaslíků Na počest 100. výročí The Walt Disney Company, premiéra klasického Bruce Lee z roku 1972 Dračí cesta Na oslavu padesátého výročí.

Snímek Bruce Lee bude uveden v rámci půlnoční projekce festivalu, kde bude uveden i surrealistický film Brandona Cronenberga. nekonečný bazénTělesný horor Kennetha Dagatana v kůži mé matkya brutální thriller z druhé světové války Jalmari Highlander Siso.

Nově zrestaurované verze klasických filmů, jako je Jean-Luc Godard opovržení (1963), Jean-Eustache Matka a fena (1973) a Leidy Laius Ukradené setkání (1988) bude uveden i na letošním filmovém festivalu v Karlových Varech.

Kromě klasických filmů festival uvede i nové dokumenty o filmových legendách vč Duch Richarda HarriseA Můžeš mi říkat Billekde vystupuje William Shatner, Angie – zvukový designér Ivo Špaljkterá mapuje tvorbu českého zvukového designéra, který dlouhodobě spolupracuje s Janem Šavankmajerem.

READ  100 000 dolarů, o které Ronaldinho záměrně přišel... toto pokušení...“

Kromě již dříve oznámených hostů jako Russell Crowe, Ewan McGregor a Alicia Vikander se na letošní Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech vrátí 91letý slovenský režisér Edvard Griner; Festival poprvé navštívil v jeho inauguračním ročníku v roce 1948. Greiner svůj film uvede v roce 1967 Dračí návrat Stejně tak dokument Je tam všechno pravdakterý maluje svůj život a dílo.

V rámci letošního Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, který se v českém lázeňském městě uskuteční od 30. června do 8. července 2023, bude promítnuto celkem asi 140 hraných filmů a dokumentů.

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *