Pohled na minulost: Marker ctí muže, který renovoval český kostel | Místní zprávy

Pohled na minulost: Marker ctí muže, který renovoval český kostel |  Místní zprávy

Staré kostely a staré hřbitovy nejsou pro venkov v Minnesotě nic nového. Každé městečko má své vlastní místo posledního odpočinku a na venkově se sem tam pěstují malé prostory s malým hřbitovem.

Některé se ale mohou vyrovnat s poutavým příběhem Pudejovisova kostela a hřbitova, dvě míle západně od Montgomery.

Hroby na hřbitově Butzowis se datují do 19. století – některá jména a data jsou zřídka viditelná. Ostatní náhrobní kameny se svou zářící žulou zcela liší od staré části boxů. Netrvalo dlouho a zjistilo se, že toto posvátné místo bylo českou osadou se jmény na náhrobcích jako Codec, Zintra, Stasca a Break.

Malý kostel na pozemku o rozloze 3 akrů je krásný a bílý; Ale není tomu tak vždy.

V roce 2008 Greg Thomas předal svého psa Butjovis. Thomasovi byla nedávno diagnostikována rakovina 4. stupně. Ztratil práci a přišel o život. Thomas, oddaný muž, se několikrát pokusil dostat do kostela, ale vždy byl zamčený.

Jednoho dne, když seděl se svými psy na schodech kostela zasaženého povětrnostními podmínkami, se Thomas rozhodl jít pěšky na sousední farmu a zeptat se, jestli existuje způsob, jak se dostat dovnitř kostela. Soused Thomas kontaktoval správce hřbitova.

Thomas dobrovolně namaloval kostel a pracoval na rozpadajících se základech struktury z roku 1868. Katolický kostel Svatého Vykupitele v Montgomery dal své požehnání Thomasovi, majiteli Pudejovisů.

Po další tři roky, když to jeho zdraví umožňovalo, pracoval Thomas na setření vrstev staré barvy a dal kostelu novou bílou plachtu.

Butjovis Church nejen získal zpět svůj mladistvý vzhled, ale také se vydal na Thomasovu úlevu od rakoviny. V roce 2011 mu byla diagnostikována rakovina.

Televizní stanice v Minneapolisu zachytila ​​vítr jeho příběhu. Jeho zpráva za rok 2012 se šířila na internetu.

READ  Český prezident zrušil povolební televizní vystoupení kvůli zdravotním problémům

Lidé po celé zemi věnovali tisíce dolarů. Jedna společnost v Kansasu poskytovala střešní tašky zdarma a druhá poskytovala mzdové náklady. Malý kostel, který již více než sto let neslouží bohoslužbám, se chystá získat návštěvníky zpět – nebo se to tak alespoň zdálo.

Poté, co Thomas v kostele nainstaloval elektrickou službu a krb, řekl mu Svatý Vykupitel, aby zastavil všechny práce. Správci Svatého Vykupitele si mysleli, že by církev měla Butzowise pojistit pro všechna zlepšení, což nechtěli dělat.

V roce 2016 nahradil zámky St. Vykupitel a Thomas opět seděl venku.

A jeho rakovina se vrátila – s pomstou. Thomas se rozhodl vzdát se léčby rakoviny. Zemřel v roce 2017.

U vchodu do kostela Pudejovis je značka žuly věnovaná Thomasovi a jeho příspěvkům.

Sloupek Backroots byl poprvé publikován v edici The Land, bezplatné tiskové zprávě The March 5-12. Kostel Butjovis a jeho hřbitov se nachází na úzké štěrkové cestě na adrese 35430 181st Ave.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *