Český teenager Bejlek má za sebou osmifinále s Ripakinou v Madridu.

Český teenager Bejlek má za sebou osmifinále s Ripakinou v Madridu.

MADRID – Sarah Bejlek se dařilo v přesilové hře Petry Kvitové na základní čáře. Osmnáctiletý Čech ale přiznává, že doufá, že trochu povyroste. Poté, co Bejlek překonal bilanci, hledal dalšího hráče, kterého by následoval.

Vybrala si dobrý.

„[Kvitova and I] Oba jsou ze stejné země, oba jsme leváci,“ řekl Pejlek novinářům poté, co Mutua ve třetím kole Madrid Open porazil Ashlyn Kruger 6:3, 6:1.

„Nevěděl jsem, že budu mladší, nehodlal jsem hrát její hru. Takže Rafa a Petra jsou moje idoly.“

Bejlek ještě neví, ale toto kombo nastaví perfektní tón pro jeho první WTA 1000 Round of 16. Bejlek, který se na začátku týdne umístil na 136. místě, si vysloužil svůj debut na WTA 1000 v hlavní losování. Úspěšná kvalifikační kampaň. Tam, kde Kvitová dominovala o tři tituly v letech 2011, 2015 a 2018, vyřadila Annu Blingovou, Annu Kalinskou a Krugerovou.

„Překvapení, ano, možná trochu,“ řekl Bejlek. „Můj tým mi ale říká, že můžu hrát tenis, můžu být ve skvělé formě, uvidíme, kde budu a jak dlouho budu. Ale musím se soustředit. O své hře , moje fyzické a psychické věci, uvidíme.“

Hologic Bejlek patří do skupiny talentovaných českých mladíků mířících do nejvyšší úrovně WTA Tour. Nejprve zvedla raketu na naléhání svého otce. Byl fotbalovým rozhodčím, který učil tenis ve své vesnici a jednoho dne mu dal raketu.

„Hrál jsem,“ řekl Beljek. „Zkoušel jsem i jiné sporty, třeba fotbal, protože on hrál fotbal. Moje máma taky hrála, takže jsem hodně sportoval. Ale skončil jsem u tenisu.“

S Lindou Noskovou, Lindou a Brendou Fruhvirtovými a také nečeskými teenagerkami Mirrou Andreevou a Coco Gauff, které v březnu konečně opustily žebříček dorostenců, Bejlek stále stíhá svůj debut v první stovce.

READ  Češi ruší povinná pracovní místa COVID-19, byly zaznamenány denní případy

Jeho tvrdá práce se začala vyplácet loni. Po úspěšné kvalifikaci na Australian Open a French Open získala Pejlek tři tituly na okruhu ITF, největší titul své kariéry získala na WTA 125K v chilské Colině.

Bejlek odmítl jakékoli domněnky, že by za svými vrstevníky zaostával.

„Byl jsem příliš rychlý.“ [the transition]Protože jsem hrál juniorky a pak přímo v holkách a vyhrál svůj druhý nebo třetí turnaj dívek,“ řekl Bejlek. „Takže jsem byl opravdu rychlý, což je dobře, a jsem rád, že jsem nehrál. [many] 15Ks, 25Ks a já jsme hráli přímo velké závody.“

Tento týden v Madridu Bejlek zaznamenala první dvě vítězství v top 50 své kariéry, když porazila Blingovou a dubajskou finalistku Kalinskaya. Běh ji posouvá blíže k debutu v top 100, ale v dalším kole ji čeká jedna z nejtěžších tenisových zkoušek: světová čtyřka Elina Rybakina.

„Nikdy jsem proti takovému hráči nehrál, ale udělám maximum a uvidíme, jak to zítra dopadne. Ale těším se na ten zápas,“ řekl Bejlek.

Ribagina hlídkuje síť proti Šerifovi při výhře Madridu ve třetím kole

Rybakina, která minulý týden vyhrála titul ve Stuttgartu, vypadala v prvních dvou zápasech v Madridu snadno a pod kontrolou. V neděli postoupil do osmifinále výhrou 6:1, 6:4 nad Mayer Sheriffem.

„Myslím, že jsme celý zápas hráli dobře,“ řekl Rybakina, „i přes skóre to byl velmi těžký zápas. Bylo to hodně dvojek a oba jsme hodně bojovali. Jsem s dnešním zápasem velmi spokojený.“

Rybakina vedla v prvním setu 5:0, ale Šerifová držela partie těsné. Egypťan poprvé v sezóně vyhrál vzájemné zápasy a postoupil do třetího kola.

Šerif zachránil šest brejkbolů ve druhé hře zápasu, než se Rybakina konečně ujala vedení 2:0. Šerifova základní hra se nakonec Rybakina nevyrovnala. Světová č.4 trefila chytře do sítě, aby zůstala agresivní a ubírala body, a jeho zakončení bylo klinické.

Rybakina vyhrála 28. místo na turné. Ani jednou v této sezóně neprohrál před čtvrtfinále.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *