Úžasná železniční dobrodružství s Nickem Knowlesem

Úžasná železniční dobrodružství s Nickem Knowlesem

Nick Knowles (Obrázek: u)

Nick Knowles je pravděpodobně nejlépe známý jako hostitel DIY SOS, ale pokud jde o televizi, je to opravdu odborník.

Jak řekl v loňském rozhovoru pro Metro: „Během let jsem navštívil nejrůznější místa: historii, rozhovory, napsal film, uvedl kvízy a přírodopis.

„V roce 2000 jsem dělal spoustu prázdninových programů [and I’d] „Už nějakou dobu jsem chtěl dělat více cestovatelských představení.“

Moderátor má také vášeň pro vlaky, vášeň, která pochází od jeho otce. „Bydleli jsme v Southallu v Londýně a on mě vzal na kovovou lávku s dírami uprostřed,“ řekl Metru. „Dívali jsme se, jak pod námi jezdí parní lokomotivy a my bychom mizeli v oblaku páry.“

Je tedy snadné pochopit, proč se přihlásil do seriálu Channel 5 Amazing Railway Adventures s Nickem Knowlesem, který se začal vysílat v roce 2022 – a proč ho to tak bavilo, je nyní zpět ve druhém kole.

První dobrodružství ho zavede do tří hlavních měst – Prahy v České republice, Bratislavy na Slovensku a Budapešti v Maďarsku.

Před nástupem do vlaku v Praze navštíví 600 let starý městský orloj. Strážce mu vysvětlí, jak nádherné a složité hodiny nadále fungují, a dokonce dovoluje Nickovi aktivovat jejich úderný mechanismus.

Doufejme, že moderátor bude také hlídat čas, protože musí stihnout vlak – a dodržet schůzku. Při odjezdu z Prahy do Bratislavy se setkal s odborníkem na Dvořáka, který prozradil, že český skladatel miloval vlaky a téměř každý den navštěvoval pražské nádraží.

Můžeme Nickovi odpustit, pokud myslí na zmeškání vlaku, protože v Bratislavě na něj čeká velká výzva. Vydává se na strmý výstup po obvodu vyhlídkové věže, který zahrnuje balancování na úzké římse na vrcholu asi 300 stop – a Nick nemá hlavu na výšky.

READ  Toto je 10 nejlepších měst k návštěvě v roce 2024 podle Lonely Planet

Je tedy pochopitelné, že se po tom potřebuje vzpamatovat – a jak jinak než se vrátit na pevnou zem a jít se projít po městě? Naštěstí se jeho jízda časově shodovala s příjezdem téměř 100 historických a klasických vozů do Bratislavy na konci závodu na 500 km.

Pak je čas vrátit se do vlaku, tentokrát vlaku, který ho převeze přes hranice do Maďarska, kde se dozví více o tom, jak se uchovává švábská kultura.

Odtud je to do ráje opravdových milovníků vlaků – Maďarského železničního muzea, kde Nick může díky jedné z největších funkčních točnic na světě jednou rukou otočit 147tunový parní stroj.

Tuto část svého železničního dobrodružství pak zakončí v Budapešti, kde vymění vlaky za loď a plavbu po řece se dvěma hvězdami televizní reality show, které poskytují pohled na to, jak mladí Maďaři vnímají svou zemi. Pak se vrací na koleje a jezdí parní lokomotivou s tím rozdílem – je součástí nejdelší železnice na světě, kterou provozují děti.

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *