Jak velkorozpočtové drama „Norimberk“ přežilo COVID

COVID si pohrává s plány výroby po celém světě a pro první velký ruský film, který se měl od pandemie zasáhnout v loňském roce natáčet na místě v Evropě, jde o případovou studii vypořádání a adaptace.

Omezení pohybu štábů, režisérova infekce COVID-19 a zpoždění místních úřadů při udělování povolení k natáčení na místě v Německu se spojily, aby se historické drama „Norimberk“ za 10 milionů eur (11,8 milionu dolarů) posunulo o rok zpět.

Film – mezinárodní koprodukce s Ruskem, Českou republikou, Německem a Velkou Británií – obsahoval bezpečnostní protokoly COVID pro natáčení na místě poblíž Prahy, které v současné době žije produkcí. Ambiciózní plány na zastřelení skutečného vězení, ve kterém sídlili vysoce postavení nacisté během norimberských procesů po druhé světové válce v roce 1946, však byly odloženy poté, co místní úřady považovaly tuto myšlenku za příliš riskantní, protože v Německu narůstaly případy koronavirů.

Producentka Elmira Ainulova uvedla, že řešení omezení souvisejících s COVID přidalo do rozpočtu asi 25%.

Němečtí koproducenti výtvarného umění, ruský režisér Nikolaj Lebeděv a producenti filmu stále doufají, že natáčení bude v Norimberku pokračovat později. Produkce mezitím hledá místa jinde pro dokončení fotografování před postprodukcí naplánovanou na podzim.

Přes překážky byla síň spravedlnosti, dějiště soudního procesu v roce 1946 v Justičním paláci v Norimberku, obnovena na speciálně vybudovaném místě v Mosfilm Studios v Moskvě.

Produkci bylo odepřeno povolení ke střelbě ve věznici v Norimberku, kde jsou stále vězni. Státní orgán pro propagaci filmů, German Films, poznamenává, že úplné plány, zejména pro televizní vysílání místně natočených televizních pořadů, znamenaly, že v současné době není k dispozici pro mezinárodní natáčení téměř žádný personál ani technické zázemí.

„Historické cely z procesů jsou ve stejné budově jako moderní norimberská věznice,“ říká Anton Neschel z Visual Arts. „Tato místa jsou kvůli pandemii COVID před námi uzavřena. Stále se snažíme získat povolení, i když šance nejsou velké. Zdraví lidí je na prvním místě. Protože už nemáme čas déle čekat, pravděpodobně budeme mít nezbývá než změnit místo natáčení “.

READ  Festival Pražské letní noci 2021 se bude konat osobně

„Norimberk“ hraje Evgeny Mironov a Sergej Bezrukov, spolu s rakouským Rakušanem Wolfgangem Cernym a Dánkou Lara Bach. Film je thrillerem odehrávajícím se na pozadí norimberských procesů válečných zločinů po druhé světové válce.

Aynulova říká, že produkce stále doufá, že dodá originalitu tím, že se bude natáčet na místě v městské věznici Norimberk, kde
Většina špičkových nacistů byla zadržena před soudem.

„Nyní počty COVID v Německu opět rostou, hledáme jiná místa, abychom udrželi náklady pod kontrolou, ale stále doufáme, že budeme střílet v Norimberku,“ říká.

Režisér Lebedev, známý pro ruské kasovní filmy „Legenda č. 17“ a „Posádka“, říká: „Možná pro mě bylo hlavním objevem zjištění, že na začátku norimberského procesu byli všichni spojenci – Sovětský svaz Spojené státy, Velká Británie, Francie – Byli spolu a navzájem se podporovali. A opravdu chci, aby toto téma bylo [shown] V našem filmu velmi jasně. Je lepší být spolu, ne od sebe, i v konfliktních situacích je lepší se dívat
řešení společně. To platí zejména dnes, kdy se mezinárodní vztahy zhoršují. “

Film by měl být uveden prostřednictvím Universal na začátku roku 2022.

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *