Spojené království schválilo svůj první uhelný důl po desetiletích, což rozzlobilo ekology, protože ceny energie stoupaly

Spojené království schválilo svůj první uhelný důl po desetiletích, což rozzlobilo ekology, protože ceny energie stoupaly

The Spojené království Tento týden schválila první nový uhelný důl za 30 let, což vyvolalo pobouření mezi ekology, kteří říkají, že tento krok je krokem zpět pro ambice země v oblasti čisté obnovitelné energie.

Rozhodnutí o dole v Cumbrii v severozápadní Anglii přišlo několik hodin poté, co vláda vedená konzervativci zrušila zákaz nové výstavby. Pobřežní větrné elektrárny v Británii. Někteří odpůrci to považovali za cynický pokus kompenzovat kritiku rozhodnutí dolu.

SOUBOR: Pobřežní větrná farma viditelná ze břehu v Hartlepool, Anglie, úterý 12. listopadu 2019. (AP Photo/Frank Augstein/AP Newsroom)

Mezitím příznivci tvrdí, že důl poskytne tolik potřebná pracovní místa v oblasti těžce zasažené uzavřením dolů a továren v posledních desetiletích.

Moje rozhodnutí přichází proto, že mnoho domácností a podniků zaznamenalo za poslední rok své účty za energii zdvojnásobení nebo v některých případech trojnásobek. Ruská invaze na Ukrajinu To také v únoru vedlo ke zvýšení cen plynu v Británii, což přimělo vládu k posílení domácích dodávek energie.

Čína na summitu v Perském zálivu v Saúdské Arábii požaduje obchod s ropou s jüany

Vítr bude v roce 2021 vyrábět více než čtvrtinu elektřiny ve Spojeném království. Konzervativní vláda se však od roku 2015 staví proti novým větrným turbínám na souši kvůli místnímu odporu. Většina britských větrných elektráren je na moři.

Úřadující premiér Sunak, který v létě kandidoval do čela Konzervativní strany, slíbil, že zákaz zachová. Ale uprostřed rostoucích výzev ke změně ze strany konzervativních zákonodárců vláda v úterý uvedla, že může povolit větrné farmy v oblastech podporovaných komunitami, dokud se čeká na „technické poradenství“.

„Rozhodnutí o pobřežních větrných lokalitách budou i nadále přijímána na místní úrovni, protože je nejlépe přijímají místní zástupci, kteří nejlépe znají své oblasti a jsou demokraticky odpovědní místní komunitě,“ uvedla vláda v prohlášení.

Jediná britská poslankyně za Zelené, Caroline Lucas, řekla, že ukončení zákazu divokého větru je vítané, ačkoli „ďábel je v detailech“.

Kliknutím sem zobrazíte aplikaci FOX Business

Ale pokud to znamená ‚koupit‘, dejte zelenou A napsala na Twitter, než oznámila schválení dolu.

K této zprávě přispěla agentura Associated Press.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *