Nálada české ekonomiky dosáhla ročního maxima

Nálada české ekonomiky dosáhla ročního maxima

Dnes regionální

Pátek 26. dubna 2024 v 10:10

Důvěra české ekonomiky se v dubnu zlepšila na nejvyšší úroveň za rok, ukázaly ve středu výsledky průzkumu Českého statistického úřadu.

Index ekonomické důvěry vzrostl v dubnu na 97,0 z 94,2 v předchozím měsíci.

Navíc to byla nejvyšší hodnota od dubna 2023, kdy to bylo 97,5. Stejně tak index podnikatelského sentimentu vzrostl na 95,6 z 93,0 před měsícem.

Index důvěry v průmyslu vzrostl na 92,5 z 88,9, zatímco index důvěry obchodu klesl na 92,7 z 93,0 v předchozím měsíci.

Data ukázala, že důvěra spotřebitelů v dubnu silně posílila a index sentimentu vzrostl na 31měsíční maximum 103,8 z 99,9 v předchozím měsíci.

Počtvrté za sebou se snížil počet účastníků, kteří očekávají zhoršení celkové ekonomické situace v příštích dvanácti měsících.

Podpořte časopis Budapest Business Magazine

Produkovat žurnalistiku hodnou toho jména je drahý byznys. Již 27 let se vydavatelé, redaktoři a reportéři časopisu Budapest Business Journal snaží poskytovat vám obchodní zprávy, které fungují, informace, kterým můžete důvěřovat, které jsou faktické a přesné a jsou poskytovány beze strachu a přízně.

Novinové organizace po celém světě se snažily najít obchodní model, který by jim umožnil nadále vynikat, aniž by to ohrozilo jejich výkonnost. V poslední době někteří experimentovali s myšlenkou zapojit své nejdůležitější zúčastněné strany: své čtenáře.

Stejnou možnost bychom rádi nabídli i našim čtenářům. Rádi bychom vás pozvali, abyste nám pomohli poskytovat vysoce kvalitní obchodní žurnalistiku, kterou potřebujete. Klikněte na naše tlačítko „Podpora BBJ“ a můžete si vybrat, kolik a jak často nám budete zasílat své příspěvky.

READ  Německý prezident vyznamenává parašutisty, kteří se během návštěvy České republiky zúčastnili operace Anthropoid

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *