Odhalení památníku holocaustu Lety v Česku: Projev lorda Bigglese

Odhalení památníku holocaustu Lety v Česku: Projev lorda Bigglese

Je pro mě skutečnou ctí být zde dnes.

Vybavuji si mnoho vzrušených debat IHRA Absolutní setkání o nedůstojnosti prasečí farmy na místě poblíž masových hrobů 300 lidí z romské komunity zabitých nacisty a kolaboranty.

Musíme uznat, že ignorování místa a neoznačených masových hrobů ve prospěch farmy je pokusem některých zapomenout na tuto temnou kapitolu v historii Čečenska. Pro jiné to naznačuje přetrvávání protiromských nálad v české společnosti a v mnoha částech Evropy.

Letiho přítomnost zde dnes na oficiálním odhalení jasně ukazuje, jak daleko česká vláda došla, a její přátelé jsou potěšeni odhalením pomníku.

Od roku 2014 IHRA Lettyho proměna z kdysi prasečí farmy na dnešní památku. IHRA české úřady a pokračovaly ve zvyšování obou IHRA Členské státy potřebují čestné místo v Leyte.

Po desetiletích kampaní a zvýšeného úsilí místních aktivistů IHRAPrasečí farmu zachránila česká vláda a převzalo ji Muzeum rumunské kultury v Brně.

V roce 2019 bylo představeno Muzeum rumunské kultury IHRA Grant na vypracování konceptu výstavy pro Letty Monument. Výstava se zabývá nejen historií koncentračního tábora, ale působí také proti mylným představám o účelu tábora a podmínkách jeho obětí a proti popírání genocidy Romů a anticikánství/antisemitismu. Romská diskriminace.

mám z toho radost IHRAOdborníci na révu se aktivně podílejí na projektování nového památného komplexu. To zahrnuje IHRATým Defence Sites navštívil Leti loni v červnu.

IHRA Všechny členské státy přijaly Chartu obranných základen a Letty je hrdý na to, že dnes může stát hrdým představitelem našeho obranného úsilí.

Bylo nám ctí vidět, jak jsme se všichni sešli, abychom zajistili památku obětí romské genocidy.

Chtěl jsem využít této příležitosti a využít nedávného přijetí české vlády IHRA Pracovní definice anticikánské/protiromské diskriminace.

Vyzývám vás, abyste se nyní podívali na praktické kroky k řešení chronické diskriminace, které romská komunita v této zemi nadále čelí. Mezi příklady patří potíže, se kterými se Romové potýkají při získávání odškodnění za nucenou sterilizaci a segregaci romských dětí ve školách. Toto jsou dědictví genocidy, která je třeba vymýtit a poučit se z nich.

READ  grough - Český atlet Pavel Paloncý se pokouší o kolo Winter Wainwrights

Je to důležitý den, kdy je třeba uznat nejtemnější okamžiky minulosti, ale dívat se směrem ke světlejší budoucnosti. Těším se na další úzkou spolupráci mezi IHRA a Česko. Děkuji vám všem za vaše pokračující vedení.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *