Vakcína COVID-19 společnosti Moderna produkovala ve studii vakcíny belgických zdravotnických pracovníků více protilátek než Pfizer/BioNTech.

Studie porovnávající individuální imunitní reakce se dvěma hlavními vakcínami COVID-19 ukázala, že Moderna vytvořila více než dvojnásobek protilátek než protilátky od společností Pfizer a BioNTech.

V pondělí byla zveřejněna studie 2499 belgických zdravotnických pracovníků, kteří byli očkováni dvěma dávkami vakcíny každé společnosti Journal of the American Medical Association.

Výzkum ukázal, že dříve infikovaní účastníci měli vyšší hladiny protilátek než ti, kteří nebyli infikováni, ale mRNA Moderna,
-3,02%
Vakcíny byly uvolněny pro obě skupiny. U pacientů bez předchozích infekcí byly hladiny protilátek 2881 jednotek na mililitr u kandidátů Moderna a 1108 u pacientů s Pfizer PFE,
+ 0,34%
-BioNTech BNTX,
-3,76%
Sérum.

Studie navrhla dva důvody pro rozdíly v hladině protilátek mezi vakcínami, včetně delšího intervalu mezi injekcemi vakcíny Moderna – 4 týdny – ve srovnání se 3 týdny od společnosti Pfizer. Vědci navíc uvedli, že dávka Moderny obsahuje vyšší koncentraci hlavní účinné látky použité v obou vakcínách.

čte: WHO varuje do 236 000 nových úmrtí na COVID-19 v Evropě do prosince, Fauci říká, že USA by mohly vidět 100 000 dalších úmrtí

Studie ukázala, že hladiny protilátek také negativně korelovaly s věkem u dříve neinfikovaných účastníků, přičemž hladiny byly nejvyšší u osob mladších 35 let.

čte: Lékaři zpochybňují optiku a vědecké důvody plánu posilovacího záběru USA na COVID-19

READ  Mohutná vnitřní kometa se na novém snímku jeví jako „krásná malá rozmazaná tečka“

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *