Český HDP roste v prvním čtvrtletí o 0,5 %.

Český HDP roste v prvním čtvrtletí o 0,5 %.

Dnes regionální

V pátek 3. května 2024 ve 13:30

Fotografie Feng Yu / Shutterstock.com

Ekonomika České republiky rostla v prvním čtvrtletí více, než se čekalo, ukázaly v úterý předběžné odhady Českého statistického úřadu (ČS).

HDP se postupně zvýšil o 0,5 % po oživení o 0,4 % ve čtvrtém čtvrtletí.

Agentura uvedla, že čtvrtletní vývoj hrubého domácího produktu pozitivně ovlivnilo zvýšení domácí poptávky, zejména prostřednictvím růstu výdajů domácností na konečnou spotřebu a tvorby hrubého kapitálu.

Meziročně vzrostl HDP v březnovém čtvrtletí o 0,4 % ve srovnání s růstem o 0,2 % v předchozím čtvrtletí.

Tento růst je přičítán výdajům na konečnou spotřebu a zvýšení bilance zahraničního obchodu.

Podpořte časopis Budapest Business Magazine

Produkovat žurnalistiku hodnou toho jména je drahý byznys. Již 27 let se vydavatelé, redaktoři a reportéři časopisu Budapest Business Journal snaží poskytovat vám obchodní zprávy, které fungují, informace, kterým můžete důvěřovat, které jsou faktické a přesné a jsou poskytovány beze strachu a přízně.

Novinové organizace po celém světě se snažily najít obchodní model, který by jim umožnil nadále vynikat, aniž by to ohrozilo jejich výkonnost. V poslední době někteří experimentovali s myšlenkou zapojit své nejdůležitější zúčastněné strany: své čtenáře.

Stejnou možnost bychom rádi nabídli i našim čtenářům. Rádi bychom vás pozvali, abyste nám pomohli poskytovat vysoce kvalitní obchodní žurnalistiku, kterou potřebujete. Klikněte na naše tlačítko „Podpora BBJ“ a můžete si vybrat, v jakém množství a jak často nám budete zasílat své příspěvky.

READ  FG plánuje oživit Project Delta 2

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *