Politika závislosti v Evropské unii: od prohibice k harm reduction

Brusel a Praha – () –Politici a národní experti se včera sešli v Bruselu, aby diskutovali o českém předsednictví v Radě Evropské unie a o nejlepším způsobu, jak na úrovni EU řešit různé závislosti, včetně alkoholu, tabáku, hazardu a digitálních technologií. Panuje shoda v tom, že prioritou by měl být holistický, soucitný a realistický přístup k pomoci těm, kteří to potřebují.

Řekl: „Svět bez drog, tabáku a alkoholu není realistický a pravděpodobně není zdravý pro duševní zdraví lidí. Extrémní předpisy mají malý vliv na návykové chování.“ Národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořila dodává: „Co můžeme efektivně udělat, je snížit dopad. Politika závislosti by měla umožnit dospělým přístup k méně nebezpečně návykovým produktům a umožnit lidem, aby se sami rozhodovali.“

Kulatý stůl také diskutoval o perspektivě léčby závislostí a roli, kterou by v tomto ohledu měly hrát agentury EU, jako je EMCDDA.

„Evropský parlament vyslal ve své zprávě o evropském plánu porazit rakovinu jasný signál tím, že zdůraznil důležitost realistických politik podložených důkazy. Evropská komise musí naslouchat odborníkům a zaujmout racionální, vědecky podložený přístup,“ řekl. . Europoslankyně Radka Maxová.

Victor Mravsek, vedoucí vědy IRAP, uvedl příklady z České republiky, kde vedl komplexní přístup harm reduction k závislosti na alkoholu a tabáku k úspěchu. V následné diskusi, Alish Rudd, člen Národního ekonomického poradního výboru a prezident Centra pro ekonomické a tržní analýzyChodidlo jeho poslední studie o osvědčených postupech při řízení politik závislosti na tabáku v několika členských státech, včetně České republiky a Švédska.

„Pokud dojdeme k závěru, že svět bez drog není možný, musíme zvážit důsledky pro regulaci. Vyzývám také nadcházející švédské předsednictví Rady Evropské unie, aby se těmito otázkami zabývalo přednostně a nakonec pomohlo Evropanům.“ vypořádat se se svou závislostí, Švédsko v této oblasti udělalo hodně“ Švédský psycholog a odborník na závislosti Carl Fagerström.

Dokončit

Poznámka pro editora:

Institut pro racionální politiku závislosti (IRAP) je multidisciplinární sdružení nezávislých a významných odborníků věnujících se výzkumu a vzdělávání v oblasti závislostí ze všech úhlů pohledu.

READ  Aktualizace 1-CEE-Forint Markets Poté, co maďarská Cenbank ponechala úrokové sazby beze změny, což naznačuje rizika CPI

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *