V The Belief Omicron Peaked Anglie upustí téměř od všech omezení

Mezitím denní případy virů v Mexiku vzrostly na rekordní úroveň, více než dvojnásobek předchozího množství zaznamenaného v předchozích vlnách. Ale na Novém Zélandu, který se dosud používání omikronu vyhýbal, vláda tvrdí, že nebude zavádět omezení, když omikron zasáhne. Zemřela česká zpěvačka, která byla úmyslně infikována virem.

V dalších globálních zprávách o COVID –

Bloomberg: Počet případů covidu v Mexiku rekordně stoupá a zdvojnásobuje předchozí vlnu

Mexiko ve středu vytvořilo rekord v počtu nových případů Covid-19 – více než dvojnásobné množství než v předchozích vlnách – protože omikronová varianta se rozšiřuje po celé zemi. A země zaznamenala 60 552 nových případů koronaviru, čímž se celkový počet případů podle údajů ministerstva zdravotnictví zvýšil na 4 495 310. Počet obětí vzrostl o 323, což je nejvíce od listopadu, čímž se celkový počet obětí zvýšil na 302 112. (královna, 1/20)

AP: Nový Zéland říká, že nebude používat uzamčení, když se šíří Omicron

Nový Zéland je jednou z mála zbývajících zemí, které se vyhnuly jakémukoli propuknutí omikronové varianty – premiérka Jacinda Ardernová však ve čtvrtek uvedla, že vypuknutí je nevyhnutelné a národ zpřísní omezení, jakmile bude detekován. Ale také řekl, že Nový Zéland neuvalí omezení, která používal dříve, včetně varianty delta. (Berry 1/20)

The Washington Post: Česká zpěvačka Hanka Horka zemřela poté, co byla úmyslně infikována koronavirem

Její rodina uvedla, že slavná česká folková zpěvačka zemřela poté, co byla úmyslně nakažena koronavirem, jako zjevný krok k obejití omezení omezujících přístup do některých míst pro lidi, kteří byli očkovaní nebo se nedávno z infekce dostali. Dva dny před smrtí údajně neočkovaná 57letá Hanka Hurka na sociální sítě napsala, že virózu „přežila“ a těší se na výlety do divadla, sauny, na koncerty a k moři. „Řeknu ti své tajemství,“ řekla, „Ano, vydržela jsem a přežila… Bylo to však velmi barevné.“ „Život je tu pro mě i pro tebe.“ (Bennett, 1/20)

READ  Prezident UEFA Servin řekl, že mimo Evropu se nekonají žádné zápasy Ligy mistrů

Bloomberg: 1 milion výstřelů COVID-19 vypálených, než je Indonésie mohla použít

Více než jeden milion injekcí vakcíny Covid-19 v Indonésii vypršel dříve, než mohly být podány, přičemž většina z nich byla darována s krátkou dobou použitelnosti. Z 1,1 milionu zlikvidovaných dávek bylo asi 98 % darováno pouhý jeden až tři měsíce po expiraci, řekl ve středu v parlamentu ministr zdravotnictví Budi Gunadi Sadkin. (Aditya, 1/20)

AP: Globální očkovací program COVAX má málo peněz, hledá 5,2 miliardy dolarů

Globální iniciativa pro rovné sdílení vakcín proti koronaviru mezi bohaté a chudé země ve středu požádala o finanční prostředky ve výši 5,2 miliardy dolarů, aby mohla v následujících měsících pokračovat v nákupu dávek. Program podporovaný OSN známý jako COVAX dodal něco málo přes miliardu dávek od zahájení dodávek téměř před rokem. (1/19)

Ve zprávách o Číně –

Bloomberg: Čína rozšiřuje Blitz testování po příspěvku podezřelém z Covidu

Čína zrychluje svůj testovací systém na koronaviry poté, co nejméně dva případy omikronů na opačných koncích země byly spojeny s mezinárodními balíky. Obyvatelé města Guangzhou na jihu, kteří obdrželi zámořskou poštu mezi 16. a 19. lednem ve středu, byli požádáni, aby do tří dnů provedli test na koronavirus. Kromě toho místní úřady od čtvrtka zavádějí bezplatný program, který za tři až sedm dní otestuje každého mezinárodní balíček. (1/20)

NPR: Zimní olympijské hry: NBC kvůli COVID-19 nepošle sportovní vysílání do Pekingu

Vzhledem k tomu, že zimní olympijské hry 2022 v Pekingu za necelé dva týdny, NBC Sports ve středu oznámila, že na letošní olympijské hry nepošle žádné ohlášené týmy – s odkazem na „obavy z koronaviru“. „Ohlášené týmy pro tyto olympijské hry, včetně krasobruslení, zahájí akce z našeho zařízení ve Stamfordu (Connecticut) kvůli obavám z COVID,“ uvedl mluvčí NBC Sports v e-mailu pro NPR. Mluvčí potvrdila, že síť bude mít stále významnou přítomnost na místě v Pekingu s tím, že její pokrytí všeho, co souvisí s hrami, bude „první třídy jako obvykle“. (Franklin 1/19)

READ  Maya a Halep bojují o kanadský titul na okruhu WTA

Toto je část KHN Morning Brief, shrnutí informací o zdravotní politice od hlavních zpravodajských organizací. Přihlaste se k odběru e-mailů.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.