Prezident Kagame a prezident České republiky se dohodli na dalším prohlubování vztahů – KT PRESS

Prezident Kagame a prezident České republiky se dohodli na dalším prohlubování vztahů – KT PRESS

Prezident Kagame přijal v sobotu ve vesnici Orguero svůj český protějšek Pavla. Fotografie/vesnice Orogero.

Jeho Excelence prezident Paul Kagame v sobotu přijal prezidenta Petera Pavla, prezidenta České republiky, a na bilaterálním jednání s ním a jejich delegacemi projednal způsoby, jak prohloubit stávající vztahy ve prospěch národů obou zemí, které sdílejí společná historie. Těžká minulost.

Obě hlavy států jednaly o dalších krocích k posílení stávající bilaterální spolupráce mezi jejich zeměmi v oblastech společného zájmu, včetně obrany, bezpečnosti, zdraví, obchodu, investic a technologií.

Prezident Pavel je ve Rwandě na třídenní státní návštěvě a očekává se, že se zúčastní aktivit připomínajících 30. výročí genocidy proti Tutsiům v roce 1994. Prezident Kagame na tiskové konferenci obou vůdců řekl, že Česká republika byla jednou z prvních zemí, které upozornily mezinárodní společenství na to, že to, co se stalo ve Rwandě v roce 1994, byla genocida – něco, za co mu bude Rwanda navždy vděčná.

„Česká republika sehrála významnou roli ve výzvě k akci k zastavení genocidy. Vždy budeme vděčni velvyslanci Karlu Kovandovi a České republice. Duch solidarity a vystupování proti nespravedlnosti vytváří trvalá pouta přátelství a respektu,“ dodal. řekl prezident Kagame.

Oba lídři vedli plodné diskuse.

„S prezidentem jsme měli velmi produktivní diskusi. Ceníme si naší úzké spolupráce v oblasti obrany, bezpečnosti a mnoha dalších oblastí. Společně chceme posílit naši základnu ve zdravotnictví… To doplňuje úsilí Rwandy investovat do našeho zdravotnická infrastruktura a lékařská pracovní síla,“ dodal.

Poznamenal, že Rwanda se těší na to, že přivítá české podnikatele, aby přijeli do Rwandy a začali podnikat, a dodal, že strategií země je vytvořit politické a regulační prostředí umožňující toho dosáhnout.

Hlava státu uvedla, že loni Rwanda otevřela své velvyslanectví v Praze, což je podle něj vývoj, který obě země sblíží ve prospěch obyvatel obou zemí.

READ  Evropská unie připravuje pohotovostní plán, aby se zbavila ruské energie

Prezident Pavel ze své strany ocenil pokrok, kterého Rwanda dosáhla za posledních třicet let, a poznamenal, že jeho zemi je ctí, že může být pozvána k účasti na oslavách třicátého výročí, což bude příležitostí zopakovat poselství, že to, co se stalo ve Rwandě, by se nikdy nemělo přihodit se. ještě jednou.

„Využíváme také této příležitosti k rozšíření našeho partnerství se Rwandou, která již má velmi solidní základy mimo jiné v oblasti lékařské podpory, v oblasti ochrany a obrany volně žijících živočichů,“ řekl s tím, že nejdůležitější jde o to, že dobrá víra je na obou stranách.

Poukázal na to, že všude tam, kde je dobrá vůle, se brzy dostaví hmatatelné výsledky a obě země se těší na to, že budou stavět na tomto úzkém partnerství, aby otevřely další kapitoly spolupráce nad rámec současných kapitol, aby vynaložily více úsilí, a dodal, že prezident Kagame dokázal, že být spolehlivým partnerem pro spolupráci.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *