CDC vydává nové pokyny pro lidi, kteří byli očkováni proti COVID

Farmaceutka Madeline Aquilano očkuje 3. března 2021 bezpečnostního úředníka veřejné školy Victora Rodrigueze vakcínou Johnson & Johnson Covid-19 v nemocnici v Hartfordu v Hartfordu v Connecticutu.

Joseph Precious | Agence France-Presse | Getty Images

Centra pro kontrolu a prevenci nemocí vydala v pondělí nové pokyny pro lidi, kteří byli plně očkováni proti Covid-19, což je velmi očekávaný krok, protože se národ po téměř ročním omezení kvůli pandemii snaží vrátit do normálního života.

„Existují činnosti, které mohou lidé, kteří byli plně očkováni, nyní začít obnovovat v soukromí svých domovů. Každý – dokonce i ti, kteří byli očkováni – by měli pokračovat ve všech zmírňujících strategiích, když jsou na místě,“ řekl ředitel CDC Dr. Rochelle Wallinski. Veřejnost „. Prohlášení.

Podle pokynů mohou lidé, kteří byli plně očkováni, bezpečně navštívit jiné plně očkované osoby a některé neočkované osoby uvnitř, aniž by měli masky nebo se distancovali podle pokynů. Osoba je považována za plně očkovanou dva týdny po jedné injekci Johnson & Johnson Nově schválená vakcína nebo dva týdny po druhé injekci rozhovor nebo Pfizer Dvoudávkové režimy.

Téměř 58,9 milionu lidí ve Spojených státech dostalo alespoň jednu injekci, přičemž 30,7 milionu lidí dostalo dvě dávky, což je jen něco málo přes 9% populace země, podle CDC, která neuvádí, které vakcíny lidé dostali.

Plně očkovaní lidé mohou také navštívit neočkované lidi z jedné domácnosti, aniž by nosili masky nebo se distancovali od společnosti, pokud jsou vystaveni nízkému riziku vzniku závažných onemocnění, uvádí CDC.

„Například plně očkovaní prarodiče mohou navštěvovat doma se svou zdravou neočkovanou dcerou a zdravými dětmi bez masek nebo fyzických prostor za předpokladu, že žádný z neočkovaných členů rodiny není vystaven riziku nákazy závažným virem COVID-19,“ tvrdí CDC pokyny.

READ  Illinoisský muž zemřel na vzteklinu v prvním lidském případu státu od 50. let minulého století

Plně očkovaní lidé nemusí být v karanténě nebo podstoupit test Covid-19, pokud jsou vystaveni osobě s virem, pokud nevykazují příznaky, doporučuje agentura. Pokud však očkovaná osoba začne projevovat příznaky, měla by se izolovat a nechat se otestovat na Covid-19.

Varování CDC stále tvrdí, že lidé, kteří byli plně očkováni, ještě nemohou. Očkovaní Američané by se měli i nadále vyhýbat středním a velkým osobním shromážděním a měli by i nadále nosit obličejové masky a sociální distancování se na veřejnosti.

Agentura říká, že pokud očkovaná osoba navštěvuje někoho, komu hrozí riziko závažného a neimunitního onemocnění, měla by stále nosit masku, držet se 6 stop daleko a snažit se ji navštívit venku, pokud je to možné.

Zatímco rostoucí množství důkazů naznačuje, že lidé, kteří byli očkováni proti Covid-19, mají menší pravděpodobnost přenosu choroby na ostatní, zůstává neznámo, jak dlouho může trvat ochrana někoho nebo účinnost vakcín proti vznikajícím variantám Covid-19, uvedlo Kontrolní centrum. O nemocech v prohlášení.

Centra pro kontrolu a prevenci nemocí uvedla: „I když jsou nové pokyny pozitivním krokem, mnoho lidí musí být plně očkováno, než každý může přestat dodržovat většinu opatření COVID-19.“ „Je důležité, aby do té doby všichni nadále dodržovali významná zmírňující opatření na ochranu velkého počtu lidí, kteří zůstali neočkovaní.“

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *