Frolik říká, že Canadiens „ukončili moji kariéru v NHL“

Michael Frolik měl silná slova o tom, jak Kanaďané loni naložili s jeho herním časem. (GT)

Navzdory nečekané cestě do finále Stanley Cupu nebyl každý člen týmu Montreal Canadiens v sezóně 2020-21 nadšený z trajektorie minulé sezóny.

Bývalý křídelník NHL Michael Frolik vysvětlil v zápase Rozhovor s TVA Sports přeložený z francouzštiny do angličtiny, Jeho nespokojenost s Habem a tím, jak to loni řešili.

Během rozhovoru, ve kterém Frolik tvrdil, že „Kanaďané úplně ukončili moji kariéru v NHL,“ vysvětluje 33letý hráč přesně, co se během sezóny stalo.

„Byl to pro mě velmi těžký rok,“ řekl Frolík. „Vlastně stále nevím, proč mě Kanaďané přiměli podepsat smlouvu. Když klub učinil nabídku, pochopil jsem, že na mě bude čekat místo. Ale hned poté manažeři podepsali Coreyho Berryho. I už věděl, že tým je těsný, pokud jde o výplatu, takže jsem si řekl: „Ach, to není dobré.“

Dne 23. prosince Montreal podepsal Frolíka na jeden rok v hodnotě 750 000 $. Český útočník strávil minulou sezónu rozkol mezi Calgary Flames a Buffalo Sabres. V 57 zápasech během sezóny 2019-20 Frolik vstřelil šest gólů a pouhých 14 bodů, i když sloužil v defenzivnější roli. Pět dní po jejím podepsání, 28. prosince, Hab dosáhl roční smlouvy s Corey Berrym na 750 000 dolarů.

„Pak to byl začátek kola nekonečné zábavy,“ tvrdil Frolik. „Zranil se hráč a pak mi zavolali bruslaře, ale já jsem nikdy nebyl. Často jsem chodil do kanceláře trenéra, abych to obhájil, ale neustále mi říkali, že nehraju kvůli platovému stropu. Bylo to tak Zjevně všechno, co mi věděli říct, jsem jim řekl: No, ale v tom případě se mnou obchodujte! Nechtěli nic slyšet.“

READ  Karta soutěží v zahraničí v Grand Prix ČR

Přestože Frolik volal po dohodě, nikdy ji nedostal. Veterán nakonec odehrál za Habs v sezóně 2020-21 pouze osm zápasů, nevstřelil nula gólů, nula asistencí a hodnocení minus tři.

Svůj nedostatek produkce obviňuje z mála a sporadických šancí, které měl na úrovni NHL.

„Když nehrajete sezonu, je těžké udržet tempo a najít tým v příští sezoně, mimochodem. Vím, co jsem mohl pro Kanaďany udělat. Jsem zkušený kluk a přijel jsem s záměry a zajímavý soubor dovedností. Ale tým mi nikdy nedal žádnou šanci. Oh, [they] Dal mi osm zápasů. Ale ve čtvrté řadě u příležitosti nedůležitých zápasů. Ano, můžu vám říct, že jsem naštvaný [Canadiens]. Nikdo nemá rád, když ho někdo znovu a znovu vynechává. Tým úplně ukončil moji kariéru v National Hockey League. „

Frolik nyní hraje za Lausanne HC ve švýcarské lize. V osmi zápasech zaznamenal tři branky a šest bodů.

Více od Yahoo Sports

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *