Expo 2020 Dubaj: Česko využívá slunce k výrobě vody z pouštního vzduchu (ale také v pivní dýmce)

Expo 2020 je první oficiálně zaznamenanou mezinárodní výstavou, která se bude konat v arabské zemi. Česká republika je jednou ze 60 zemí, které vybudovaly svůj vlastní pavilon, který má řadu výstav.

Ve středu pavilonu, známého jako „České jaro“, je umístěno několik podzemních technologií, které se více zajímají o suché země, jako jsou Spojené arabské emiráty, které mají dostatek slunce a nedostatku sladké vody.

Technologický systém vynalezený Čechy je známý pod zkratkou SAWER, „Solar Wind Water Earth Resource“. Chytrá dohoda využívá slunce, tj. Sluneční energii – k vytváření vody ze vzduchu, která vyživuje pouštní zemi.

Video ze vstupu do pavilonu České republiky na Expo 2020

Pavilon České republiky-včetně 12metrové organické struktury-je z architektonického hlediska jedinečnou výstavou a vzhledem: stropní zdivo je samonosná konstrukce ze sklolaminátového mikrovlákna.

Síť trubek Národního pavilonu dokončil blízkovýchodní zpravodaj českého rozhlasu, sochař Hansa Dostal, který se specializuje na ocelové systémy.

Saver System |  Foto: CZEXPO

Hlavní myšlenkou pavilonu je spořič, který dokáže generovat vodu z pouštního vzduchu. Tato voda pak protéká touto fontánou. Ukazuje, co systém dokáže vyrobit a jak voda může dát život.

Ve stínu je asi 44 stupňů Celsia. Nápad by proto měl mít také strukturu brnění. Když se Expo 2020 otevře, budou dlouhé fronty a lidé budou čekat na přímém slunci. Pod strukturou bude 10 až 15 stupňů chladu. To je úžasný rozdíl. ”

V českém pavilonu jsou desítky dalších instalací a výstav špičkových technologií, konkrétně „Phoenix Wings of the Phoenix“, jaderný minireaktor, výkonné chytré město a nanohologramový model refrakční lampy.

K dispozici je také otočná výstava upozorňující na českou kulturu a restaurace představující kuchyni země. Několik klasiků bylo vynecháno z úcty k místní muslimské arabské kultuře, řekl šéfkuchař Daniel Gorovz českému rozhlasu před pátečním otevřením.

READ  Česká televize aktualizuje online video stránky

„Protože jsme v arabské zemi, museli jsme odmítnout vepřové maso, sádlo nebo škvarky. Jinak české jídlo má své základy, snažíme se ho prezentovat jako hovězí colash nebo řízek, samozřejmě kuřecí nebo telecí, a pak bramborovou polévku.

Český pavilon na Expo 2020 |  Foto: CZEXPO

Přestože v nabídce nebude vepřové maso, české pivo bude čepováno, říká profesionální barman Roman Matula z původního budějovického domu – České Butzowis.

Nabízíme standardní kontrolní koše v půllitrových skleněných nádobách s uchem, ale také v menších skleničkách. Chtěli bychom ale zdůraznit, že Dáma čepuje své pivo spoustou pěny. Táhneme to všechno najednou, pod pěnou je plný půl litru, což ve světě nebývá zvykem. ”

Na Expo 2020 v Dubaji bude dost času ochutnat české pivo – celých šest měsíců. Slavnostní zakončení „olympijských her podnikání“ se koná 31. března 2022.

Český pavilon na Expo 2020 |  Foto: CZEXPO

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.