Český premiér říká, že prezident je připraven požádat o sestavení vlády

PROGRESS – Předseda vlády Andrzej Babiš v úterý řekl, že prezident České republiky řekl, že je připraven dát mu šanci sestavit další vládu, a to navzdory skutečnosti, že populární strana vedená miliardáři obsadila v parlamentních volbách v zemi poslední místo. týden.

Bobby a prezident Miloš Zeman se setkali v Prezidentském paláci nedaleko Prahy v neděli krátce před převozem do vojenské nemocnice v české metropoli. Nemocnice uvedla, že Zaman byl na jednotce intenzivní péče v kritickém stavu, ale nebyly známy žádné další podrobnosti o jeho stavu.

Jako prezident hraje Zeman klíčovou roli při sestavování nové vlády. Přestože je české předsednictví do značné míry formální, úředník má odpovědnost za zvolení politického vůdce, který po parlamentních volbách zvolí hlavu vlády.

Trojkoalice Liberal-Conservative, Together získala v sobotu 27,8% hlasů, čímž porazila Bobbyho ANO o 27,1%. Na třetím místě se umístila středolevá Liberální aliance s 15,6%.

Obě koalice se zavázaly sestavit koaliční vládu. Levicově-levicová aliance získala 71 z 200 křesel v dolní komoře parlamentu a 37 křesel, což dalo jejich vládě pohodlnou 108místnou většinu.

Bobbyho ANO získalo 72 křesel, o šest méně než ve volbách v roce 2017.

Zaman poznamenal, že nejprve vydá rozkaz vůdci nejsilnější strany, nikoli nejsilnější koalici, což by Bobbymu poskytlo příležitost pokusit se sjednotit životaschopnou vládu.

Bobbis řekl, že Jeman slíbil, že se na něj obrátí „ve správný okamžik“, ale odmítl okamžitě říci, zda je ochoten prezidentovu nabídku přijmout.

Předseda Senátu mezitím řekl, že požádá prezidentskou kancelář, aby mu poradila s Jemanovou prognózou a určila, zda mu prezidentův stav umožní vykonávat povinnosti jeho úřadu.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *