Lytton, BC: Evakuační příkazy vydané pro kanadskou vesnici kvůli požárům

Lytton, BC: Evakuační příkazy vydané pro kanadskou vesnici kvůli požárům

Starosta Jean Polderman vydal příkaz k vystěhování pozdě ve středu, podle tiskové zprávy z Lytton Village. „Všem obyvatelům se doporučuje opustit shromáždění a odejít na bezpečné místo,“ řekla.

Leyton, který se nachází asi 195 mil východně od Vancouveru, má 249 obyvatel.
„Je to hrozné,“ řekl Bolderman. „Celé město hoří.“ Zprávy CBC. „Trvalo to například celých 15 minut od prvního náznaku kouře a najednou byl všude oheň.“

„V kanceláři Prvního národa byly plameny zeď vysoká asi tři nebo čtyři stopy, která dosáhla hranici plotu. Prošel jsem městem a kouř, plameny a dráty byly přerušeny,“ řekl Bolderman pro Canadian Broadcasting.

disk pc, který poskytuje informace o jízdních podmínkách v kraji, uvádí, že lesní požáry uzavřely dálnice na sever a na jih od Lyttonu.
Teploty v Lyttonu v úterý vystoupaly na 49,5 stupňů Celsia, což je nejvyšší teplota, která kdy byla v Kanadě zaznamenána. Bylo to třetí den v řadě, co se v regionu rozbily záznamy, Podle počasí ECCC v Britské Kolumbii.
Podle Britů hořelo v Britské Kolumbii několik požárů od údolí řeky Fraser po Okanogan BC Wildfire Service.
Extrémní teploty měly zničující účinek na provincii, jak se počet obyvatel této oblasti zvyšoval Bylo hlášeno 230 úmrtí v Britské Kolumbii od pátku, uvedli úředníci v úterý.

Hlavní státní soudce kraje to označil za „bezprecedentní dobu“.

„Od začátku vlny veder koncem minulého týdne došlo na oddělení soudního lékařství v Britské Kolumbii k výraznému nárůstu hlášených úmrtí, u nichž je podezření, že k nim přispělo extrémní teplo,“ uvedla ve svém prohlášení hlavní referentka soudního lékařství Lisa Lapointeová.

READ  Argentina oficiálně klasifikuje Hamás jako teroristickou organizaci

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *