Albert Hebel, bývalý docent biofyziky na University of Maryland – The Baltimore Sun umírá

Albert Hebel, emeritní odborný asistent biofyziky na lékařské fakultě University of Maryland, zemřel na terminální demenci 12. prosince na College Manor v Lutherville. Bylo mu 90 a žil v původní čtvrti Northwood v Baltimoru.

Narodil se v Iowa City, Iowa, byl vychován v Cedar Rapids, Iowa, jeho matkou Mary Hebel a babičkou Annou Rose Hebel, která se přistěhovala z Československa v roce 1920 a pracovala v konzervárně.

Jako student na McKinley High School zápasil a později získal tituly v matematice a chemii na Coe College.

Ihned po promoci v roce 1954 byl pan Hippel povolán do americké armády a přidělen na základny v Německu a Francii.

Po odchodu z armády zamířil na Caltech a získal doktorát v chemii a matematice. Vystudoval krystalografii, vědu o určování uspořádání atomů v krystalických pevných látkách.

Pan Hybl dělal postdoktorandskou práci na Iowa State University.

Se svou budoucí manželkou Lois Ann Gleasonovou se seznámil ve veřejné knihovně Cedar Rapids.

Řekla: „V létě byl doma a prohlížel si nahrávky německy psaných oper a já jsem v létě pracovala v knihovně.“ „Musel jsem se zeptat na jeho jméno, abych podepsal půjčku. Požádal mě, abych sledoval jižní Pacifik.“

V roce 1964 se pan Hybl přestěhoval do Baltimoru na The Alameda. Nastoupil na fakultu lékařské fakulty University of Maryland, kde vyučoval a prováděl výzkum. Dělal také rozhovory s uchazeči o lékařskou fakultu a byl prvním praktikem počítačového výzkumu.

V závěru své kariéry pracoval v IT oddělení děkanátu.

Pan Hebel měl rád vážnou hudbu a mnoho dalších koníčků. Byl pravidelným posluchačem na baltimorské stanici klasické hudby WBJC.

Rád lovil houby ve státních parcích Herring Run a Patapsco. Hrál šachy a četl detektivní a sci-fi záhady. Byl také fanouškem Harryho Pottera, Star Wars a Star Treku.

READ  '1000-Lb. Seznamovací život hvězdy nejlepších přátel je „strašný“

Miluji českou hudbu, valčíky a polky a také jsem stálým návštěvníkem polského house klubu. Patřil také do klubu Emerald Isle Club a měl rád irské společenské tance.

Pan Hybl měl příbuzné v České republice a vstoupil do Československé památkové společnosti, kde studoval český jazyk. Pomozte jazykové škole a každoročním festivalům.

Vystupoval také se souborem lidového tance Sokol.

Se svou ženou Lois cestoval na taneční workshopy a zájezdy do České republiky, Slovenska a Irska. Na jedné z cest potkal v České Třebové matčiny sestřenice.

„Naše znalosti češtiny nebyly dokonalé a na ten výlet jsme měli tlumočníka,“ řekla jeho žena.

Mezi přeživšími je i jeho 60letá manželka Lois Ann Gleesonová, výzkumná asistentka v Centru Johnse Hopkinse pro sociální organizaci škol a tvůrce osnov pro Nadaci Success for All; Syn, Anthony A. Hebel z Germantownu; Dcera, Tanya M. Sandrock ze Salt Lake City, Utah; a pět vnoučat.

Vzpomínková bohoslužba se bude konat 11. března v 11 hodin v Towson Unitarian Universal Church, 1710 Dulany Valley Road.

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *