Česká republika oceňuje roli Vietnamu a jeho příspěvky na mnohostranných fórech

Lipavský uvedl, že Česká republika vždy považovala Vietnam za důležitého partnera ve své komplexní zahraniční politice vůči indopacifikačnímu regionu a jihovýchodní Asii, přičemž zdůraznil potřebu posílení koordinace a vzájemné podpory obou zemí na mezinárodních a regionálních fórech, zejména v posílení vztahů mezi ASEANem a Evropskou unií, včetně Zahrnuje Českou republiku a dále spolupráci v rámci Organizace spojených národů a Asijsko-evropského setkání (ASEM).

U příležitosti 75. výročí navázání diplomatických styků mezi Vietnamem a Českou republikou (1950-2025) to vyzdvihl jako důležitý mezník pro obě strany k prohloubení spolupráce v nejrůznějších oblastech, zejména v politice, ekonomice, ekonomice a dalších oblastech. obchodu a investic prostřednictvím účinného provádění dohody o volném obchodu mezi Evropskou unií a Vietnamem (EVFTA) a dohody o ochraně investic mezi EU a Vietnamem (EVIPA), což přispívá k posunu dvoustranných vztahů na novou úroveň.

Velvyslanec Nam řekl, že Vietnam vždy přikládá důležitost a touží dále prohlubovat tradiční přátelství a komplexní spolupráci mezi oběma zeměmi.

Zdůraznil, že je důležité, aby obě země udržovaly výměny delegací na všech úrovních, a tím posilovaly politickou důvěru a vzájemné porozumění a prohlubovaly bilaterální vztahy hlubokým, komplexním, objektivním a účinným způsobem.

Existuje široký prostor pro dvoustrannou spolupráci, zejména v oblastech hospodářství, obchodu, obrany, rozvoje obnovitelné energie, digitální transformace, těžby nerostných surovin, vzdělávání, práce a cestovního ruchu, což naznačuje, že obě strany okamžitě podepsaly dohody o vytvoření právního rámce pro posílení spolupráce. . V těchto oblastech spal, dodal.

Vietnamský diplomat požádal ministra Lipavského o jeho zájem o usnadnění udělování víz pro vietnamské občany, zejména studenty a pracující, jako příspěvek k zintenzivnění mezilidských výměn a tradičního přátelství mezi oběma zeměmi.

READ  Porsche Coanda umístí jezdce Dane Warrena na čtvrté místo v „Chrámu rychlosti“

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *