Disneyho příjem klesá, ale překračuje očekávání Wall Street

The Společnost Walta Disneye (DIS) Čistý příjem v posledním čtvrtletí prudce poklesl, protože pandemie koronaviru nadále váží mnoho jejích podniků, od zábavních parků po filmy. Čtvrteční výsledky ale překonaly očekávání Wall Street díky předplatitelům, kteří se hrnou do Disney + a dalších obřích streamovacích zábavních služeb. Disney parky a letoviska se zavřely nebo pracují s drasticky sníženou kapacitou od krátce poté, co pandemie v březnu loňského roku zavedla v USA uzavření. Během této doby byly rovněž pozastaveny její výletní lodě, zrušeny živé sportovní události a narušeny filmové a televizní projekty.

Disney uvedl, že očekává, že narušení koronaviru bude v tomto fiskálním roce stát přibližně 1 miliardu dolarů. Největší ranou pro společnost ve čtvrtletí, které skončilo 2. ledna, bylo uzavření a omezené znovuotevření jejích zábavních parků, což společnost stálo přibližně 2,6 miliardy dolarů.

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *