Týden začíná rezignací kabinetu, který čeká více

Zde je přehled zpráv ze Slovenska v pondělí 22. března 2021. Pro hlubší vhled do aktuálního dění si přečtěte poslední týden na Slovensku, který byl zveřejněn dnes dříve.
Daily Summaries je bezplatná služba pro naše čtenáře. Pokud nás chcete podpořit, Staňte se přihlášeným k odběru A přístup k podrobnějším zprávám a zajímavým příběhům ze Slovenska. Děkuji.

Richard Solik rezignuje z kabinetu

Prezident svobody a solidarity (SaS) Richard Solik odstoupí ze své pozice ministra hospodářství. Prezidentka Zuzana Shapotova přijme rezignaci v úterý ráno a jmenuje dalšího člena kabinetu, který bude dočasně vést ministerstvo.

Solik je již třetím ministrem, který v posledních dvou týdnech opustil současnou vládu, hned po Marekovi Karraji a Milanovi Krajniakovi.

„Myslím, že tento krok přispěje k tomu, aby vláda znovu fungovala,“ řekl Solik na tiskové konferenci 22. března.

Očekával jsem informace, které povedou k dohodě, ne nové podmínky.

Prezidentka Zuzana Shaputova hovoří o aktuálním vývoji vládnoucí koalice.

Jeho rozhodnutí přišlo den poté, co předseda vlády Igor Matovi (OĽaNO) představil podmínky pro odchod z premiérské funkce. Bez ohledu na rezignaci Solika z této funkce požadoval rezignaci ministryně spravedlnosti Marii Kulikovou ze Zaudí, odchod Juraga Siligu Zaudího z pozice místopředsedy parlamentu a Janu Peto Syghanikovou ze SaS z pozice předsedy parlamentu Výbor pro zdraví.

Šéfka Zodi Veronica Remisová o svých dalších krocích mnoho neprozradila a řekla, že zítra uspořádá tiskovou konferenci.

Koaliční partneři nejsou jediní, kdo kritizují vládu Igora Matoviče. Skupina politických analytiků nedávno poukázala na několik negativních trendů pro vládu, zejména pokud jde o kvalitu správy, a v nedávném průzkumu společnosti Median SK většina respondentů uvedla, že vláda nesplnila jejich očekávání.

SaS říká, že Matovič se stal postavou. Nepřijímejte podmínky předsedy vlády Přečtěte si více

Maturitní zkoušky zrušeny

Podobně jako v loňském roce absolventi středních škol nebudou skládat závěrečné zkoušky známé jako „maturita“ ze slovenského jazyka.

Poté, co ministerstvo školství na začátku roku 2021 zrušilo vnější část zkoušek, nyní uvedlo, že bude zrušena i vnitřní část.

Místo toho se výsledná známka bude v maturitní zprávě započítávat jako průměrné skóre na konci školy ze všech předchozích let a půlroční skóre z posledních dvou let v konkrétním předmětu nebo skupině předmětů. Ti, kteří nejsou spokojeni se závěrečným hodnocením, budou mít možnost ústní zkoušky.

Zkoušky nejsou ponechány absolventům středních škol Přečtěte si více

Vstupují v platnost nová pravidla

Mapa slovenských provincií, která vstoupila v platnost 22. března, vypadá o něco lépe než v předchozích týdnech. V černé vrstvě je pouze 20 oblastí (pokles z 35 v posledním týdnu), 55 v tmavě červené vrstvě a čtyři v červené úrovni.

Zároveň lze od dnešního dne otevírat otevřené trhy, zatímco pravidla týkající se hranic jsou opět přísnější.

Další zprávy týkající se Covidu a imunizace

  • 401 testů PCR z 3 861 Výsledky provedené 21. března byly pozitivní a činily 10,39 procenta. Ve stejnou dobu, 1791 test antigenu Z 299 978 byli pozitivní (nebo 0,60 procenta).
  • zcela 518 694 obyvatel Dostali první dávku vakcíny Covid a 237873 Byli očkováni druhou injekcí. K dosažení stádové imunity na Slovensku musí být očkováno nejméně 3,3 milionu lidí.
  • Více než 600 ambulantních oddělení bude Získejte pulzní oxymetr 3100 Prezidentka Zuzana Shaputová po setkání se zástupci internetových obchodů uvedla, že u pacientů infikovaných virem Covid v domácí léčbě je třeba zkontrolovat online prodejce.
  • The Samirova opoziční strana K výslechu se obrátil na Ústavní soud Rozšíření stavu národní nouze Dalších 40 dní.
  • Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) Doporučeno Proti použití ivermektinu K prevenci nebo léčbě Covid-19 mimo randomizovanou klinickou studii. Ivermectin není v Evropské unii registrován pro Covid-19 a agentura EMA neobdržela žádnou žádost o takové použití.

Obrázek dne

Nejlepší příběh pro dnešek

Navzdory výhodám online vzdělávání univerzity uznávají, že osobní interakce mezi studenty a učiteli je nezbytná. Plánují obnovit personalizované vzdělávání po skončení pandemie při zachování osvědčených inovací v procesech učení. „Po epidemii budeme i nadále používat metody online a distančního vzdělávání, ale pouze pokud je to oprávněné a pokud jsou poskytovány výhody,“ uvedl Irwin Lomnitzer, vicekancléř pro vzdělávání na Technické univerzitě v Košicích (TUKE).

Online vzdělávání nemůže plně nahradit osobní výuku na univerzitách Přečtěte si více

V dalších novinkách

  • Policisté zapojeni do útoku na školu ve Fretki (region Ilina) v červnu 2020 Hotovo podle zákona. Koncem února vyšetřovací oddělení pozastavilo jejich trestní řízení.
  • Personál Společnosti veřejné dopravy v Bratislavě, Košicích a Prešově Vyhlásí prof V úterý stávkujte, 23. března, protestující proti nedostatku vládní pomoci pro mírné dopady Covid-19. Nemělo by to mít vliv na cestující.
  • Bývalý vedoucí protikorupční jednotky Národní kriminální agentury (NACA), Robert Karajmer Do budovy Naka ráno 22. března, údajně svědčit Korupce v policejní službě. (Novini)
  • počet Cizinci pracující na Slovensku Dosáhla 67300 V únoru 2021 pokles ze 69 000 na konci loňského roku. Největší počet zahraničních pracovníků pochází z Ukrajiny (18 600).
  • Slovenská verze Google si pamatuje 100 let od svého zrodu Elena LakováJe první romskou spisovatelkou a první romskou ženou na Slovensku a v České republice, která absolvovala univerzitu.

Státní zástupce má větší důvěru než nový speciální státní zástupce a policejní šéf Přečtěte si více

Jak eliminovat Covid za dva roky Přečtěte si více

Dvanáct kostelů může obdržet značku evropského dědictví Přečtěte si více

Pokud máte návrhy, jak vylepšit tento přehled novinek, můžete nás kontaktovat na adrese [email protected].

READ  Televizní hvězda shodí milion dolarů z vrtulníku nad skupinou lidí

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *