Vítězkou byla korunována Češka Kristina Pešková

Vítězkou byla korunována Češka Kristina Pešková

V třpytivé soutěži konané v Indii v sobotu večer získala titul Miss World Kristina Peškova z České republiky.

Yasmina Zaytoun z Libanonu se umístila na druhém místě ze 112 soutěžících v soutěži konané v Bombaji, finančním a zábavním hlavním městě Indie.

„Být korunkou Miss World je splněný sen, je mi velkou ctí reprezentovat svou zemi a hodnoty ‚Purposeful Beauty‘ na globální platformě,“ řekla Peshková.

Poté, co jí Miss World Caroline Bilawska z Polska předala korunku, Pešková zamávala velkému davu v GEO World Congress Center a objala některé další soutěžící.

Kristinu Peškovou korunovala Miss World 2024 předchozí vítězka Caroline Bielowska 9. března 2024. Getty Images

Tato událost předvedla širokému celosvětovému publiku bohatou tapisérii indické kultury, tradic, dědictví, umění, řemesel a textilu.

Účastníci měli na sobě silně vyšívané sukně a halenky a tančili na oblíbené bollywoodské písně.

Soutěž krásy se do Indie vrátila poprvé po 28 letech.

Poté, co jí Miss World Caroline Bilawska z Polska předala korunku, Pešková zamávala velkému davu v GEO World Congress Center a objala některé další soutěžící. Getty Images
Tato událost předvedla širokému celosvětovému publiku bohatou tapisérii indické kultury, tradic, dědictví, umění, řemesel a textilu. Getty Images

Ind Saini Shetty byl vyřazen po dosažení čtvrtfinále.

Šest indických žen vyhrálo titul: Rita Faria (1966), Aishwarya Rai (1994), Diana Hayden (1997), Yukta Mukhi (1999), Priyanka Chopra (2000) a Manushi Chhillar (2017).

Bollywoodský filmový režisér Karan Johar a Miss World 2013 Megan Young z Filipín hostili 71. ročník soutěže Miss World.

READ  Ve věku 88 let zemřela Louise Fletcherová, známá především svým oscarovým výkonem ve filmu Přelet nad kukaččím hnízdem.

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *