Tým USA bourá Českou republiku, aby se dostal do olympijského čtvrtfinále

Kevin Durant se s 23 body proti České republice stal nejlepším střelcem USA v olympijské hře.

Saitama, Japonsko (AFP) – Spojené státy prohrály své první dva exhibiční zápasy v létě v Las Vegas, prohrály úvodní zápas na této olympiádě a těžce si vyřazovaly Česko ve finále týmové hry.

Na ničem z toho teď nezáleží.

Američané mají na olympiádě v Tokiu namířeno do čtvrtfinále – se šancí znovu získat zlato. Jason Tatum získal 27 bodů, Kevin Durant přidal 23 bodů a vytvořil dvojici rekordů na olympiádě NBA a Spojené státy porazily v sobotu Čechy 119: 84, aby si zajistily místo ve vyřazovací fázi.

„Myslím si, že se naši kluci soustředili opravdu dobře a odvedli opravdu dobrou práci, jak každý den získávat půdu pod nohama prostřednictvím tréninku,“ řekl trenér USA Gregg Popovich. „Doufejme, že to dokážeme udržet i nadále. Musíme to udělat, pokud chceme být úspěšní.“

Zach Lavigne získal 13 bodů, Puppy Holidays 11 a Jeval McGee skončil 10 bodů pro Spojené státy. Američané v první čtvrtině stříleli 7 na 20-v následujících 26 minutách pak dosáhli 33 ze 44, včetně ohromujících 21 na 25 v druhé polovině.

Je zábavné sledovat to a být součástí, “řekl Holiday.

Spojené státy (2: 1) skončily ve skupině A na druhém místě za Francií, ale připojí se k Francouzům, Austrálii a vítězi nedělního zápasu mezi Slovinskem a Španělskem jako nejlepší čtyřka v úterním čtvrtfinále na základě nerozhodného výsledku FIBA systém, který zahrnuje body týmů. .

O těchto čtvrtfinálových střetnutích rozhodne remíza v neděli večer, ale Spojené státy se nyní ujistily, že nebudou muset čelit žádnému ze tří skupinových vítězů, dokud nebude alespoň semifinále.

READ  Johnny Depp říká, že ho bojkotoval Hollywood – Billboard

Blake Shelp vstřelil 17 gólů za Českou republiku (1–2), která postoupila o 10 bodů dříve a ještě v polovině třetí čtvrtiny měla skóre 60–54.

Bleskově tam ohromující česká naděje skončila.

„Myslím si, že v první polovině jsme hráli opravdu dobře. Docházelo nám palivo,“ řekl český trenér Ronen Ginzburg … ve druhé polovině.

Durant-který překonal Carmela Anthonyho jako amerického olympijského hráče všech dob a nejvíce branek v průběhu hry-dosáhl 3 ukazatelů na dokončení třetí čtvrtiny, čímž dosáhl bodu 22-6, což Američany zvedlo. 22 jít v posledním čtvrtletí.

O skóre opět nebylo pochyb a Durant řekl, že bodovací rekord byl pro něj jednu noc „speciální“, protože Američané vytvořili 48bodový posun z nízkých 10 na 38bodový náskok.

„Jen myslíš na všechny lidi, kteří v té show hráli,“ řekl Durant. „Je skvělé být mezi takovými jmény. Carmelo je muž, se kterým jsem hrál ve dvou olympijských týmech. V těchto zápasech jsem viděl jeho styl a pokusil se ukrást některé jeho techniky.“

Ondřej Palvin nastřílel 15, Jan Veselý 13 a Tomáš Satoransky přidal 12 bodů pro Čechy, kteří byli ze zápasu vyřazeni. Spojené státy, Francie, Austrálie, Španělsko, Slovinsko, Německo a Itálie se v úterý utkají s vítězi nedělního zápasu mezi hostitelskou Argentinou a Japonskem, přičemž jejich naděje na medaili jsou stále neporušené.

Jednou za sezónu je čas vyhrát nebo ne. Čtvrtfinále bylo kolo, ve kterém se Spojeným státům v poslední velké mezinárodní soutěži, basketbalovém mistrovství světa v Číně před dvěma lety, špatně dařilo. Američané prohráli s Francií, čímž skončila veškerá naděje na medaili a nakonec obsadili sedmé místo.