Stradivarius je také podezřelý ze zabití dvou Němců v Paraguayi | Paraguay

Dva Němci a jeden Chilan byli zatčeni na základě obvinění z vraždy v Paraguay o zločinu Němce a jeho dcery, který podle policie souvisí s krádeží vzácných houslí Stradivarius.

Bernard Raymond von Prideaux, 62, majitel muzea Loutier, byl zavražděn se svou 14letou dcerou Lydií minulý měsíc v jejich domě v Aregui, východně od hlavního města Paraguaye. Policie uvedla, že Von Prideauxovo tělo neslo známky mučení.

Komisař Hugo Granas, hlavní vyšetřovatel místní policie, uvedl, že u Volkera Granase, 58letého Němce, který žije poblíž rezidence von Prideaux, byly nalezeny čtyři housle, o kterých se předpokládá, že je vyrobil uznávaný Ital Antonio Stradivari. .

Zatčeni byli také Yves Asriel Spartacus Steinmetz (60) a Chilan Stephen Jörg Messing Darshinger (51). Proti žádnému z nich však zatím nebylo vzneseno žádné formální obvinění, uvedla generální prokurátorka Lorena Ledesma.

Grans řekl, že von Prideaux zřejmě nechal housle u Granase během cesty do Německa a když se vrátil, bylo mu řečeno, že byly zničeny při požáru.

„Naším základním předpokladem je, že motivem dvojnásobného zločinu je nalezení mezinárodního certifikátu pravosti houslí, aby mohly být prodány,“ řekl.

Ledesma řekl, že úředníci hledají další důkazy, protože mají podezření, že je do toho zapojeno více lidí.

„Spáchat zločin a tak brutální vraždu musí být proto, že znají oběti. Našli jsme spoustu důkazů,“ řekl Ledesma.

Housle vyrobené Stradivarim v sedmnáctém a osmnáctém století Může se prodat za miliony dolarů.

Von Prideaux na sebe upozornil jako teenager, když nedaleko svého rodného města Siegsdorf v Bavorsku objevil kompletní kostru mamuta. Později založil muzeum o mamutech a také se věnoval své práci v biologii, geologii a dalších oborech, podle životopisu nalezeného na webových stránkách jeho muzea.

Sousedé v Aregui řekli, že von Prideaux se ve městě usadil před dvěma lety a věnoval se výrobě houslí.

READ  60 let silných dešťů v jižní Číně

Grans minulý týden řekl, že von Prideauxův domov „byl nalezen v naprostém nepořádku a krvavé skvrny naznačují, že Němci mohli být zabiti jinde na pozemku.“ „Muž měl známky mučení,“ dodal Grans.

Důstojník uvedl, že důkazy na místě naznačovaly, že „dva nebo více lidí šli po něčem“ uvnitř domu.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.