Záchrana vojína Ryana přehlédla detaily, díky kterým je ještě temnější

Záchrana vojína Ryana přehlédla detaily, díky kterým je ještě temnější

Možná si myslíte, že o tom víte všechno Zachraňte vojína Ryana, ale tyto podrobnosti jsou přesné. Tento film Stevena Spielberga o misi na záchranu posledního ze skupiny čtyř bratrů je často považován za jeden z jeho nejlepších filmů, ale může být také jedním z jeho nejtemnějších.

V úvodní scéně válečného filmu se během vylodění v Normandii dva němečtí vojáci pokoušejí vzdát se spojencům. Byli nemilosrdně zabiti a zesměšňováni, protože Spojenci předpokládali, že jsou němečtí nacisté. Můžete si však všimnout chybějících titulků, když tito protivní rekruti mluví, a mohlo to být vědomé rozhodnutí Spielberga, protože vůbec nebyli Němci.

Tito dva byli ve skutečnosti Češi, kteří byli naverbováni nacisty poté, co Německo napadlo jejich zemi. Chtěli se jen vrátit domů, ale Američané jejich jazyku ani tak nerozuměli a drama je bez ohledu na to zabije.

Milovníci historie vkládají přesné překlady a je to šokující moment. Křičeli: „Prosím, nestřílejte mě.“ Nejsem Němec, jsem Čech. Nikoho jsem nezabil! Jsem Čech.

Buffs poukazuje na to, že rozšiřuje základní téma, že Spojenci páchali hrozná zvěrstva i ve druhé světové válce. Velká část filmu Zachraňte vojína Ryana se soustředí na naprostý zmatek a šedou morálku účasti v této válce. Tom Hanks vede četu jako kapitán John Miller a je mu nařízeno přivést Ryana, kterého hraje Matt Damon, poslední ze čtyř přeživších sourozenců.

Záchrana vojína Ryana se stává doslova jedinou věcí, které se tým může během své cesty držet, protože na vlastní kůži vidí důsledky tohoto brutálního konfliktu. Je to jeden z nejlepších filmů Stevena Spielberga a skutečně ukazuje jeho chápání historie, tónu a morálních složitostí.

Stejně tak je to skvělý nástupce Schindlerova seznamu, Spielbergova drásavého životopisného snímku o německém továrníkovi, který dokázal zachránit přes 1000 Židů před nacisty. Strašidelné filmy, jakkoli mohou být, jsou krásné, úžasně zahrané, dobře napsané a nabízejí obrovské množství diváků, kteří je chtějí pitvat.

READ  Policie ČR doporučuje obžalovat 21 lidí z manipulace s výsledky zápasů

Rozhodně se stále učíme o Zachraňte vojína Ryana! Podívejte se na náš seznam nejlepších filmů založených na skutečném příběhu pro více historie. Pro něco lehčího, máme v pořádku průvodce filmy o Jurském parku a Jurský park nabízí další Spielbergovské klasiky a můžete si také užít naši funkci o tom, proč je umělá inteligence Spielbergovým nejděsivějším filmem.

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *