Česká společnost zvyšuje objednávky pepře

Obrázek obsahu - příspěvek v Phnom Penh

Do roku 2020 království vyvezlo více než 70 tun kompotového pepře. KPBA

Česko-kambodžská společnost EU Společnost Land and Pepper Investment Co. Ltd. slíbila, že v letošním roce na základě své smlouvy nakoupí 50 procent všech produktů pěstovaných malými výrobci, aby podpořila vývoz, a to z pohledu evropského trhu.

Generální ředitel David Powell pro The Post uvedl, že od začátku roku 2018 se jeho společnost plně zaměřuje na pomoc pěstitelům kompotů s menšími, méně životaschopnými farmami a těmi, kteří se nemohou uplatnit na trhu.

Řekl: „Z tohoto důvodu nemáme žádnou farmu. V roce 2018 jsme založili v Kambodži naši vlastní soukromou společnost, abychom pomohli zemědělcům a koupili jejich kompotovaný pepř [a] 100% spravedlivá obchodní cena se vždy platí přímo do jejich rukou. “

Po nákupu je společnost odpovědná za každý krok procesu – logistiku, papírování, export, kontrolu kvality a balení, uvedl.

Řekl, že společnost velmi úzce spolupracuje s hlavním obchodním orgánem, společností Compote Pepper Promotion Association (KPPA).

„Zavázali jsme se, že do roku 2021 nakoupíme 50 procent naší produkce od našich nejmenších zemědělců. Těšíme se na příští rok a na další roky. [increase that to] 100 procent jejich produkce. Tento [is] Jsou to jen tři roky, co náš projekt existoval, “řekl Powell.

Asi 175 rodin chovatelů kompotů a pepřů podepsalo smlouvy o zemědělském chovu s cílem poskytnout investici do půdy a pepře v EU 10 tun pepře do sklizňové sezóny 2021.

7. února prezident KPPA Nuwan Lay řekl The Post, že pomoc ministerstva pomůže zajistit silný trh s kompotovým pepřem na mezinárodní scéně.

„Další zpětná vazba dává zemědělcům větší důvěru.“ Ministerstvo obchodu pomůže připravit strategii pro kompotovaný pepř na období 2021–2023, “uvedl.

READ  Čeští a japonští velvyslanci se na GHQ setkali s pákistánským vojenským velitelem

Řekl, že 42 společností vstoupilo do smluvního zemědělství s malými pěstiteli kompotů během sklizňové sezóny 2021.

Kambodža v loňském roce vyvezla na mezinárodní trh více než 70 tun kompotového pepře a úroda se dnes dodává do více než 50 zemí, převážně v Evropě.

Podle Paula se společnost zaměřuje na „úplně jiné“ a inovativní marketingové strategie, které mají přímý dopad na prodej a vývoz.

Řekl: „Náš závazek vůči malým zemědělcům a KPPA pro rok 2021 je 10 tun a stáváme se jedním z největších vývozců a zpracovatelů. [of] Kompotovaný pepř. “

Po „inspirativních“ marketingových kampaních společnosti a relativním úspěchu na trzích EU se několikrát setkal s ministerstvem obchodu a předsednictvem úřadu zeměpisných označení (GI) v rámci odboru duševního vlastnictví ministerstva a zavázal se, že se letos více zapojí. s globálním marketingem a propagací kompotového pepře.

Podle KPBA se půda vyčleněná pro pěstování kompotového pepře zvýšila z 10 hektarů v roce 2010 na 290 hektarů v dubnu loňského roku – výlučně kompot a kepil -, které ročně vyprodukují 82,78 tuny.

Podle Laya jsou ceny nyní stanoveny na 15 $ za kg černého pepře, 25 kg červeného pepře a 28 kg bílého pepře – nezměněné po více než pět let.

Nejnovější údaje KPPA zveřejněné v dubnu ukazují, že počet zaměstnanců se zvýšil ze 118 v roce 2010 na 455 domácností v loňském roce. Ale ke 4. listopadu opustilo úrodu 68 ze 447 domů sdružení.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.