Čeští progresivisté plánují rozmístit americkou armádu natrvalo v zemi: rozmístění lidí

Ministryně obrany Jana Černoková na březnové tiskové konferenci.

Progresivní skupiny v Česku kritizovaly plány na povolení trvalého rozmístění amerických vojáků v zemi. Různé skupiny včetně Českého mírového hnutí (ČMH), Komunistické strany Čech a Moravy (KSČM), Mladých komunistů (MK), Komunistického svazu mládeže (KSM) a dalších organizací se ostře ohradily proti výrokům představitelů čs. současný pravicový střed. Vláda podporuje plán umožnit stálou zahraniční vojenskou základnu uvnitř České republiky. Předseda komunistů a šéf CMH Milan Krajča 27. dubna naléhal na vládu, aby odmítla rozmístění cizích jednotek, základen a zbraní v zemi.

S narůstajícím konfliktem mezi Ruskem a Ukrajinou jsou příznivci militarismu na řadě, zejména ve východní Evropě, a vyzývají vlády, aby zvýšily vojenské výdaje, nakupovaly a skladovaly zbraně a munici, poslaly vojáky a munici na Ukrajinu a otevřely nové armády. Místa v celém regionu pro vojenské manévry NATO pod vedením USA.

Začátkem měsíce česká ministryně obrany Jana Černogová oznámila, že zahájí jednání se svým americkým vyslancem o trvalém rozmístění amerických vojáků v zemi. Místopředsedkyně vlády ČR Marion Zureka doporučila jako vhodná místa pro vojenskou základnu místa jako Mošnov a Přírov. Český premiér Petr Fiala sice plně neschválil plán ministra obrany, ale prozradil, že se může jednat o bezpečnostní dohodě se Spojenými státy, která už ve většině zemí regionu existuje.

V reakci na vládní plány na další militarizaci země vytvořili čeští komunisté a mírové hnutí skupinu osobností, mezi něž patří Karel Sis, šéf Svazu českých spisovatelů, Eva Novotná, mluvčí iniciativy No Paces, a šéf komunistů. Josef Skla. A autor Duté Novini Noviny, Monica Horeni. Skupina zahájila petici proti přítomnosti cizích jednotek na území České republiky.

Krajča v prohlášení uvedl: „Důrazně se bráníme jakémukoli pokusu vybudovat nebo provozovat americkou vojenskou základnu v České republice, ať už je to Mošnov, Přerov nebo kdekoli jinde. Příčina.“

READ  Riga - Rusko zvítězilo v úvodním zápase mistrovství světa v ledním hokeji v sportu 2021 4: 3

Předsedkyně KSČM Kateřina Konečná dříve médiím řekla: „Nechci, aby Česká republika byla jen dalším místem se základnou v USA (je jich na světě více než 800). Nechci, aby naši občané byli potenciálním cílem, zejména když si Spojené státy dělají, co chtějí, a zvyšují napětí ve světě.

Čeští komunisté a Mírové hnutí vytvořili počátkem tohoto roku velkou organizaci Mobilizace Proti rozhodnutí vlády dodávat Ukrajině zbraně a podporovat manévry NATO.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.