Raketový útok na saúdskou ropnou oblast zmařil – koalici vedenou Saúdskou Arábií

DUBAJ-Recepce

Podle informovaného zdroje, který odmítl být jmenován a informuje o tom na sociálních sítích, byla raketa zachycena nad městem Dammam.

Saúdská tisková agentura s odvoláním na prohlášení ministerstva obrany uvedla, že úlomky střely byly rozptýleny na předměstí Dammámu, což mělo za následek zranění dvou saúdských dětí, přičemž 14 obytných domů bylo lehce poškozeno.

Koalice obvinila z útoku síly Houthi spojenecké s Íránem. K odpovědnosti se okamžitě nepřihlásila žádná média vedená Houthi.

Koalice také uvedla, že zachytila ​​a zničila balistické rakety mířící na Jizan a Najran, a to v jižní části země.

Koalice také dříve informovala, že zachytila ​​tři drony nabité výbušninami mířící do království.

Východní Saúdská Arábie je domovem velké ropné infrastruktury, na kterou se dříve zaměřovaly letecké útoky. Útok v září 2019 na dvě továrny Aramco na východě dočasně zastavil polovinu produkce ropy v zemi.

Jemenští Hútíové, kteří do království pravidelně vypouštějí drony a rakety, se v minulosti přihlásili k několika útokům na saúdská ropná zařízení.

Zdroj obeznámený s touto záležitostí uvedl, že to nemělo žádný dopad na zařízení patřící státem ovládanému ropnému gigantu Saudi Aramco a že k útoku došlo mimo zařízení Aramco.

Ministerstvo podle saúdské tiskové agentury v prohlášení uvedlo, že ministerstvo obrany přijme nezbytná a odstrašující opatření k ochraně svých území a schopností a zastaví takové přeshraniční nepřátelské útoky na ochranu civilistů v souladu s mezinárodními humanitárními zákon.

Saúdská vojenská koalice v roce 2015 zasáhla v Jemenu, aby podpořila síly vlády svrženého prezidenta Abd-Rabbu Mansoura Hadiho, která bojuje proti Hútíům.

(Reporting by Maher Shmaitli and Saeed Azhar). Další zprávy od Nairy Abdullah v Káhiře; psaní Lisa Barrington; úpravy Sonia Hepstel a Alistair Bell

Naše kritéria: Zásady důvěryhodnosti společnosti Thomson Reuters.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *