Česká republika je jednou z nejnáročnějších zemí v Evropě, pokud jde o výuku cizího jazyka

Pokud se chystáte navštívit jinou zemi, naučit se pár slovíček a frází vám může hodně usnadnit. Znalost jazyka a různých dialektů vám pomůže lépe se integrovat, pokud se rozhodnete přestěhovat.

Kde je ale v Evropě nejjednodušší naučit se místní jazyk?

Výukový web Preply se podívá do 29 evropských zemí, aby zjistil, do kterých jazyků je nejjednodušší se přestěhovat a žít.

Seřadili země od nejvíce po nejméně náročné na základě kritérií včetně skóre znalostí angličtiny, rodných jazyků, přízvuků, dialektů a průměrných nákladů na jazykový kurz.

Které země jsou pro jazyky nejnáročnější?

Srbsko je na třetím místě v nejlevnějších jazykových kurzech. Sezení stojí v průměru 19 EUR. Má dva úřední jazyky, srbštinu a albánštinu. Pokud jde o dialekty a přízvuky, je rozpoznáno celkem osm, včetně štokavštiny, východní Hercegoviny a sumatijsko-vojvodinské.

Nejnižší skóre dosáhla v znalosti angličtiny a umístila se na 13. místě z 29 analyzovaných zemí.

Na společném třetím místě je Portugalsko, jehož jediným mluveným jazykem je často portugalština. Existuje však deset různých regionálních dialektů, které se můžete naučit, pokud se tam chystáte navštívit nebo se tam přestěhovat. Mnoho lidí v zemi však mluví anglicky. V hodnocení angličtiny se umístil na 7. místě. Také se řadí do první desítky pro nejlevnější jazykové lekce za 21 EUR za lekci.

Irsko je druhou jazykově nejnáročnější zemí. Gaelština je kromě angličtiny lingua franca Irska a má čtyři uznávané regionální dialekty. Také si nárokuje nejvyšší hodnocení (spolu s Velkou Británií) za znalost angličtiny. Ale pokud se chcete naučit gaelsky, lekce stojí v průměru 23 EUR za lekci.

Rumunsko je podle Preplyho jazykově nejjednodušší zemí v Evropě. Má tři oficiální mluvené jazyky: rumunštinu, maďarštinu a němčinu. Země má malý počet zaznamenaných přízvuků a dialektů – Valašsko, Moldávie a Banát.

READ  Heathrow a Gatwick: Nejnovější cestovní pravidla pro Chorvatsko, Českou republiku, Rakousko a Maďarsko

Přestože jsou soukromé lekce v Rumunsku uprostřed seznamu znalostí angličtiny, stojí v průměru 15 EUR – celkově třetí nejlevnější.

Které země jsou pro jazyky nejnáročnější?

Pokud jde o regionální variace, Nizozemsko je zemí s nejvíce přízvuky a dialekty. Jen v této jediné zemi existuje 70 variant. Norsko, Spojené království a Turecko zaostávají s 60 a 52.

Francie a Švýcarsko vedou žebříček nejnáročnějších zemí. Francie má nejnižší skóre znalosti angličtiny a jazykové lekce stojí v průměru 26 EUR. Francie má celkem 40 odlišných regionálních dialektů a přízvuků.

Švýcarsko má čtyři různé úřední jazyky: němčinu, francouzštinu, italštinu a rétorománštinu. Země se nachází pod úrovní své znalosti angličtiny.

Ale zemí s největšími jazykovými bariérami pro návštěvníky a cizince je Česká republika. Soukromé jazykové lekce stojí v průměru 72 EUR. Ačkoli existuje pouze jeden oficiální jazyk (čeština), existuje 26 různých případů řeči a přízvuků.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.