Boris Johnson se izoluje po odporu proti karanténním pravidlům

Situace vyvolala další otázky ohledně vládního plánu na zrušení omezení v pondělí, i když případy prudce vzrostly Více než 50 000 denně, z velké části kvůli vysoce přenosné variantě delta. Britská média vyzvala 19. července „Den svobody“ Ale pro tisíce lidí, kteří jsou nakaženi nebo byli v kontaktu s nakaženou osobou, by toto prohlášení bylo prázdné.

V rámci pilotního programu zdravotnických služeb měli pan Johnson a Sunak pokračovat v práci na Downing Street, která je vybavena zařízením pro každodenní testování. Stále budou muset izolovat sebe sama, když nejsou v práci. Pan Johnson a jeho manželka CarrieŽije v bytě v horních patrech Downing Street 11 vedle své kanceláře. V této budově je také kancelář pana Sunaka.

Zprávy o uspořádání testu vyvolaly okamžitou kritiku, přičemž někteří poznamenali, že šlo pouze o nejnovější příklad vysokých úředníků, kteří hráli podle jiných pravidel. Do 11:00 v Londýně, tři hodiny po původním prohlášení, oba muži ustoupili.

Premiér byl ve svém rodném městě Checkers, když byl informován NHS, a nyní tam zůstane, aby izoloval.

Nedělní odpoledne pane Johnson Zveřejnil video na Twitteru Ve kterém uvedl, že on a pan Sunak uvažovali o účasti na pilotním programu, ale rozhodli, že „je velmi důležité, aby všichni dodržovali stejná pravidla, a proto se budu izolovat do 26. července“.

Řekl Sunak na Twitteru že „zatímco program pilotního testování a sledování je poněkud omezující a umožňuje pouze základní vládní podnikání, uvědomuji si, že i pocit, že pravidla nejsou stejná pro všechny, je špatný.“

„Za tímto účelem,“ napsal, „se budu izolovat jako obvykle a nebudu se účastnit pilotního projektu.“

Premiér ve svém videu zopakoval, že země pokročila v pondělní otevírání a že je stále „ten správný okamžik, ale musíme to dělat opatrně“.

READ  Rusové zadržují tisíce Ukrajinců ve „filtračních táborech“, varovaly úřady Mariupolu

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.