Halové atletické mistrovství: Kelly Hodgkinsonová vyhrála zlato na 800 m a Andrew Buzzy stříbrný na 60 m překážek | Atletické novinky

Kelly Hodgkinson (18) se stala nejmladší evropskou šampionkou na halových mistrovstvích Evropy od roku 1970; Velká Británie a Severní Irsko dokončily 2021 evropských halových šampionů se 12 medailemi – což odpovídá shodě se skóre Glasgow 2019 a třetí v tabulce medailí za Nizozemskem a Portugalskem.

Poslední aktualizace: 21.3.12 0:12

Kelly Hodgkinson se stala nejmladší evropskou šampionkou v britském halovém šampionátu od roku 1970

Kelly Hodgkinsonová vedla z vedení, aby v poslední den halových mistrovství Evropy v Toruni vzala pro Velkou Británii 800m zlato, ale Sky Sports Scholar Andrew Buzzy musel získat stříbro v překážkách mužů na 60 m.

Čtyři dny po jejích 19. narozeninách hostila Hodgkinsonová polské duo Joanna Gozwick a Angelica Sichuka, které se od roku 1970 staly nejmladší evropskou šampionkou v halových mistrovstvích Evropy.

Vyvrcholilo to sérií pozoruhodně složených Hodgkinsonových show, debutujících na významných mezinárodních turnajích, které překročily hranici za dvě minuty 03,88 sekundy.

Britové Eli Baker a Isabel Bovey skončili ve finále na čtvrtém a šestém místě.

Řekl Hodgkinson BBC Sport: „Nikdy nerozumíš traumatu, které nastane, když k němu skutečně dojde – vizualizuješ si ho mnohokrát ve své hlavě, ale když přijde pravda, je to velmi odlišné.

Kelly Hodgkinson vedla polské duo Joanna Gozwick a Angelica Sishoka v Perském zálivu k zisku evropské zlaté medaile.

Kelly Hodgkinson vedla polské duo Joanna Gozwick a Angelica Sichuka v Perském zálivu k zisku evropské zlaté medaile.

„Nechtěl jsem na ten tlak myslet, protože mi je jen 19 a stále se učím.“

„Chtěl jsem vydržet stejný uvolněný stav, kterým jsem prošel během kvalifikace a semifinále, a to se opravdu vyplatilo, protože jsem si opravdu věřil.“

Brit Jimmy Webb získal bronzovou medaili ve finále mužů na 800 m.

Stříbrný medailista z roku 2019 Webb vedl většinu závodu, ale byl opraven polským duem Patrick Dubick a Matthews Porkowski a dokončil závod v čase 1 minuta 46,95 sekundy.

Pozzi bere stříbro na 60 m překážek

Výzkumník Sky Sports Andrew Pozzi byl nucen získat stříbro ve finále překážek mužů na 60 m překážek, a to navzdory váznutí svého osobního maxima 7,43 sekundy.

Francouz Wilhem Beluchian vyhrál Pozzi o setinu vteřiny a přiznává: „Začal jsem velmi dobře, ale uprostřed jsem ztratil několik sekund – jsem trochu zklamaný, ale dal jsem vše.

„Jsem rozhodně v nejlepší kondici svého života, ale načasování nebylo úplně dokonalé. Ale obě jsou neuvěřitelně rychlá období, takže to musíte přijmout.“

Sestry Cindy Cimper a Tiffany Porter získaly dvě stříbrné a bronzové medaile v překážkách žen na 60 m.

Dvojice skončila za nizozemskou obhájkyní Nadine Visserovou, která si zajistila jasné vítězství za 7,77 sekundy, Semper předběhl sérii za 7,89 sekundy a Porter tři sta sekund za sebou.

Britská štafeta mužů a žen na 4 x 400 metrů zakončila šampionát dvěma bronzovými a stříbrnými medailemi.

Ženské kvarteto složené z Jesse Knightové, Zoe Clarkové, Judy Williamsové a Amy Pepeové obsadilo druhé místo v rušném závodě žen za zlatou medailistkou Hollandovou.

Mužský tým ve složení Joe Breyer, Owen Smith, Lee Thompson a James Williams obsadil bronzovou medaili za Nizozemskem a Českou republikou.

READ  Medveděvovo Rusko vyhrálo Davis Cup po 15 letech čekání | buvolí sporty

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *