Podívejte se na brzké výnosy v obchodu Zacha-Haula

Podívejte se na brzké výnosy v obchodu Zacha-Haula

(Poznámka redakce: Statistiky v tomto příspěvku byly sestaveny před sobotními večerními zápasy.)

Bruins letní akvizice Pavla Zachy, obchodováno od New Jersey Devils Výměnou za Erica Holu se to setkalo s vlažnou reakcí fanoušků.

Zaka, celkově šestý ve svých 25 letech, za posledních šest celých sezón u Devils nedosáhl v porovnání s očekáváním, ale nebyl úplným selháním.

Byl také omezeným volným hráčem, který potřeboval smlouvu – kterou nakonec podepsal po arbitráži.

Holla, který je o šest let starší než Zaka, prožíval druhou nejlepší sezónu své kariéry. Hrál klíčovou roli jako centr druhé lajny Bruins, většinou mezi Taylorem Hallem a Davidem Pastrňákem.

Čtvrtinu cesty do sezóny se tento obchod ukázal jako dobrý pro oba týmy. Přesto stojí za to prozkoumat, kdo dosud vyhrál dohodu s brzkými návraty v knihách.

Vzdorovat očekáváním

Bruins i Devils v různé míře vzdorují očekáváním. Zatímco většina expertů měla Boston jako tým pro play-off, s ohledem na jejich raná zranění, nikdo nevěřil, že zůstane doma bez porážky po 14 zápasů a bude mít nejvyšší procento bodů v lize na začátku prosince.

Většina vědců si myslela, že Devils budou v nejlepším případě bujarý tým, možná náročný na divokou kartu. Skutečnost, že vedou Bruins (o bod s dalšími dvěma zápasy k odehrání) do závodu o Prezidentský pohár a na cestě prohrají pouze jeden zápas, je ještě šokující než začátek Bruins.

Haula ani Zacha nebyli hlavními důvody úspěchů jejich týmu, ale oba byli dobří a hráli podceňované role.

Výsledková tabulka

Se třemi góly a 12 asistencemi ve 22 zápasech je Zaka na dobré cestě překonat své nejlepší body v kariéře s 56 body (o 20 více než jeho kariérní maximum v minulé sezóně).

Haula produkoval o něco pomaleji než Zacha, během 24 zápasů zaznamenal gól a 10 asistencí.

READ  Djokovič porazil Australian Open ještě před jeho začátkem | Sportovní

Oběma hráčům se v tuto chvíli podařilo zůstat bez zranění, takže oba jsou připraveni odehrát celou sezónu 82 zápasů (nebo blízko ní, v závislosti na jejich pauzách na konci sezóny).

Oba hráči dostanou čas na odpálení v penaltových rozstřelech za přesilovky a ani jeden z nich nezaznamená neuvěřitelné množství přesilové hry, i když oba tráví přesilovkou v průměru zhruba stejný čas (1:37 pro Hulu, 1:38 pro Zachea ).

Podívejte se hlouběji

Haula byl pro Devils přínosem, zejména pokud jde o pomoc zbožňovat Jacka Hughese.

Haula hrál velkou roli v sestavě, nejčastěji však s Hughesem. Když byli Haula a Hughes na stejné čáře, středová pozice byla trochu ošuntělá, ale jedna věc byla jistá: Haula bral zúčtování, a to z dobrého důvodu.

Navzdory tomu, že je Hughes uveden jako centrum, udělal pouze 99 jízd 5 na 5 a 116 vícebojů, přičemž v obou případech vyhrál jen asi třetinu svých pokusů. To není udržitelné procento pro útočníka, který vede Devils v čase na ledě.

Nastupuje Haula, který se vhazuje, když je na ledě s Hughesem, a vyhrává je o 60,74 % úspěšnějším 5 na 5.

S vycházející ofenzivní hvězdou, jako je Hughes, je držení míče klíčové a pro získání tohoto držení je důležité vyhrávat střetnutí, díky čemuž je přítomnost Hauly tak cenná.

Jednoduše řečeno, hráč ve standardní směně má jen asi 45 sekund na to, aby uplatnil svůj vliv na hru; Tomuto efektu brání plýtvání časem pokusy o obnovu disku.

Čas zaka

Zacha je nedoceněný. Pro jednou nevisí ani nevisí v „poloze loktem“ a nefouká brankáře, ale má pozitivní účinek ve více ohledech.

Lidé milují, když Zacha hraje české Davidy, Kričiće a Pasternaka, ale jde to dál. Umí hrát středního obránce, podobně jako když Christie minul v této sezóně čas. Umí hrát nahoru i dolů v sestavě, jak s Čechy, tak po boku Charlieho Coyla, což poskytuje větší hloubku skórování v sestavě.

READ  Kane, Matthews a Jones jsou nejlepší 3 tipy pro americký olympijský tým

Podceňovanou částí Zachovy hry byla jeho výroba spojky. Z jeho 15 bodů v této sezóně jich 10 padlo buď za první gól v zápase, nebo za vyrovnávací či vítězný gól.

Zacha nebyl typ, který by sprintoval do velkého vedení nebo vstřelil nesmyslný gól pozdě v soutěži, když návrat není v plánu.

Fanoušek haoly od Zachky

Pokud vás zajímají „fancy statistiky“, alespoň ty běžné, Haula si vedl mnohem lépe, ačkoli žádný z hráčů nebyl v tomto oddělení chudý.

Procento Corsiho Zachy 5 na 5 je velmi slušných 54 procent a jeho očekávaný poměr gólů je 55,8, opět velmi slušný. Když byli na ledě, měli Bruins vyšší procento držení míče a skórovacích příležitostí než jejich soupeři.

Počty Hula jsou výjimečné. Je to křížový trenér s 60,8 procentního bodu a očekávaným procentem gólů 63,1. Jeho schopnost vyhrávat tváře těmto číslům pomohla.

Základní čísla Hauly v této sezóně překonala Zachu
Hockey.com se vyvíjí

předčasný soud

Čas ukáže, kdo tuto dohodu skutečně vyhraje – a to, co se stane s každým hráčem na konci sezóny, pomůže určit, zda jeden z nich má dlouhodobý dopad na jeho nový tým, nebo jsou oba jen záblesky v záblesku.

Ačkoli se zdá, že oba týmy nyní těží, Hula se cítí jako nejdůležitější hráč svého týmu.

Ano, flexibilita a hloubka, kterou Zacha dává Bruins, jsou klíčové, ale bez něj by Bruins měli stále hromadu 6 nejlepších útočníků a způsobem, jakým hrál Nick Foligno, by byli 9 nejlepších hráčů.

Na druhou stranu, pokud z rovnice vyloučíte Haulovu schopnost ukotvení a poziční zkušenosti, démoni jsou pravděpodobně v tvrdší pozici.

Celkově to vypadá, že v tomto bodě juniorské sezóny „vyhrají oba týmy“ – není to vůbec špatné místo.

hlasování

Jak zatím hodnotíte hru Pavla Zachy?

 • 25 %

  Přehnaná očekávání

  (36 hlasů)

 • 69 %

  Splňuje očekávání

  (98 hlasů)

 • 5 %

  Předpovědi níže

  (8 hlasů)


Celkem 142 hlasů

Volte teď

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *