Agent tajné služby se vrátil do USA z Izraele po údajné „fyzické konfrontaci“

Jeruzalém – Agentura uvedla, že člen americké zpravodajské služby byl v pondělí vrácen z Izraele do Spojených států poté, co se údajně zapojil do „fyzické konfrontace“ v Jeruzalémě a byl krátce zadržen izraelskou policií.

Ve středu mluvčí tajné služby v prohlášení pro CBS News uvedl, že agentura byla o schůzce informována v pondělí pozdě a že agent, který pracoval v Izraeli, „byl krátce zatčen a vyslechnut izraelskou policií, která ho propustila bez obvinění. .“

Čtyři lidé, kterým bylo řečeno o hádce, měli více podrobností o klientově noci.

Agent tajné služby byl mimo službu s dalšími agenty v pondělí večer v baru v Jeruzalémě. Žena v baru interagovala s agentem a došlo k hádce. Podle tří zdrojů zákazník do ženy při hádce strčil.

Zdroje uvedly, že dotyčná žena nebyla zraněna, ale zavolaly izraelskou policii, aby agenta nahlásila.

Izraelská policie agenta zadržela a informovala americkou ambasádu v Izraeli, která podle tří zdrojů kontaktovala ústředí americké zpravodajské služby.

Zúčastněným agentem byl člen protiútočného týmu, taktické jednotky pro těžké zbraně tajné služby, která pomáhá divizi prezidentské ochrany, podle zdroje obeznámeného se záležitostí.

Tento protiútočný tým je obvykle nasazován před významnými prezidentskými cestami.

Tajná služba také uvedla, že „zaměstnanec se vrátil do Spojených států“. „V souladu s protokolem agentury byl jeho přístup do systémů a zařízení tajných služeb pozastaven do dalšího vyšetřování.“

Dva lidé, kteří byli o incidentu informováni, uvedli, že šlo o alkohol. Další osoba obeznámená s interním vyšetřováním CBS uvedla, že tajná služba vyšetřuje, zda byl agent opilý. Tento zdroj také uvedl, že se očekává, že agent vysvětlí, co se ve středu stalo zpravodajské službě.

K incidentu došlo v době, kdy měl prezident Biden přijet do Tel Avivu v rámci čtyřdenní cesty na Blízký východ, což byla jeho první návštěva regionu ve funkci prezidenta. Kromě zastávky v Izraeli navštíví Biden Západní břeh Jordánu a Saúdskou Arábii.

READ  Výsledky německých voleb ukazují na Messierovu politiku a slabší vedení po Merkelové

Mluvčí tajné služby Anthony Gullelmi na dotaz ohledně konkrétnějších podrobností o agentově nátlaku ze strany ženy v Jeruzalémě řekl CBS News, že oddělení není schopno komentovat ani potvrdit žádné podrobnosti, „vzhledem k tomu, že naše vyšetřování teprve začíná“.

„U všech zaměstnanců dodržujeme nejvyšší profesionální standardy a vidíte výsledky naší silné kultury odpovědnosti,“ řekl Gullelmi a dodal, že všichni agenti musí absolvovat „každoroční školení integrity“ a mít instruktáž o „profesionálních standardech“ a chování před . Odchod na zahraniční zakázky.

Není to ani poprvé, co byl agent tajné služby vrácen do Spojených států před prezidentskou zahraniční cestou. V květnu byli dva agenti tajné služby posláni domů z jihokorejského Soulu a umístěni na administrativní volno po incidentu mimo službu, kdy se jeden z členů fyzicky „pohádal“ s místním taxikářem.

Místní policie incident vyšetřovala a nikdo nebyl zatčen ani obviněn. Členové tajné služby odjeli do Spojených států necelou hodinu a půl předtím, než měl Biden dorazit do Jižní Koreje v rámci pětidenního turné po Asii.

Jordan Farhi přispěl k této zprávě.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.