Obří prehistorický losos měl zoubkované zuby, které ukazovaly ven

Obří prehistorický losos měl zoubkované zuby, které ukazovaly ven

Fosilie nalezené v Gateway jsou objevem, o kterém vědci říkají, že mění hru v pochopení původu lososa.

PORTLAND, NEBO – Když se podíváte na fotografie prehistorických lososů, často je uvidíte s výraznými zuby směřujícími dolů. Nyní však výzkum ukazuje, že to není pravda.

„Předchozí vědci zjistili, že tyto velké zuby vypadají jako šavlozubé kočky, ale nové vzorky, které jsme našli, jsou neporušené a zuby nesměřují dolů jako šavlozubé kočky, ale na stranu jako šavlozubé kočky.“ ,“ řekl. Oregonská státní univerzita Docent Edward Davis.

Obří losos dorůstal délky téměř 8 1/2 stopy a žil před pěti miliony let v Oregonu. Vědci se domnívají, že zoubkované zuby nalezené na fosiliích byly asi dva palce dlouhé a mírně zakřivené. Podle vědců je důležitý pro reprodukci.

„Teď, když víme, že ukazovali na stranu, myslíme si, že zuby tam mohly být, aby bojovaly o prostor pro reprodukci,“ řekl Davis.

Fosilie byly nalezeny na soukromém pozemku v Gateway v Oregonu. Je to objev, o kterém vědci říkají, že mění hru v chápání původu lososa.

„Starověcí lososi, kteří žili v tomto teplém oceánu před pěti miliony let, byli ve skutečnosti podavači filtrů, a myslím, že proto se tak zvětšili,“ řekl Davis.

Vyhynulý losos ze středního Oregonu byl největší svého druhu, který kdy žil. Vědci tvrdí, že výzkum pomůže získat více znalostí o moderních ekosystémech na severozápadě Pacifiku a o tom, že prehistorický losos měl zoubkované zuby směřující dolů, což také pomůže v budoucích studiích.

Sledujte KGW na sociálních sítích: Facebook | Cvrlikání | Instagram | Youtube

Stáhněte si aplikaci KGW News: Stahujte pro iPhone odtud | Ke stažení pro Android zde

Streamujte zpravodajské vysílání zdarma na KGW+ na Roku, Amazon Fire a Apple TV: Jak přidat aplikaci do zařízení zde

READ  Cvičení a stárnutí: Jak budovat sílu

Vidíte v tomto článku překlep? e-mailem [email protected] Pro opravy.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *