Americkým farmářům byla nabídnuta finanční pobídka za testování na ptačí chřipku

Americkým farmářům byla nabídnuta finanční pobídka za testování na ptačí chřipku

Federální úřady v pátek přislíbily téměř 200 milionů dolarů na pokus o kontrolu šíření ptačí chřipky na mléčných farmách. Část těchto peněz půjde přímo farmám, aby jim pomohla omezit šíření viru, pokryla veterinární náklady a odškodnila farmáře, kteří přišli o mléko kvůli nemocným kravám.

Peníze jsou také určeny na podporu testování na dojnicích a lidech, kteří s nimi úzce spolupracují, což je klíčový krok k pochopení skutečného rozsahu ptačí chřipky, známé také jako H5N1, po celých Spojených státech, uvedli odborníci.

„Pobídky fungují velmi dobře, abychom lépe porozuměli epidemiologii,“ řekla Caitlin Gitellina, která sleduje nemoci na webu s názvem Incentives.Váš místní epidemiolog„.

V současné době neexistuje žádný požadavek na testování dojnic, pokud nejsou přepravovány přes státní hranice, podle nedávného federálního nařízení. Jinak je rozhodnutí na zemědělcích.

Od té doby, co tento federální příkaz vstoupil v platnost na konci dubna, Národní síť laboratoří pro zdraví zvířat oznámila 905 testů na ptačí chřipku u hospodářských zvířat, uvedl USDA. Z toho bylo 112 případů pozitivních.

(Během páteční tiskové konference ministr zemědělství Tom Vilsack uvedl, že od doby, kdy nařízení vstoupilo v platnost, bylo testováno pouze asi 80 krav. Mluvčí USDA později objasnil, že od doby, kdy nařízení vstoupilo v platnost, bylo denně provedeno dalších 80 testů.)

od pátku 42 stád v devíti státech – Colorado, Idaho, Kansas, Michigan, Nové Mexiko, Severní Karolína, Jižní Dakota, Ohio a Texas – postižené epidemií.

„Našich 42 rodinných farem se potýká s problémy a my se chceme ujistit, že jsme tam, abychom vám pomohli a pomohli,“ řekl Vilsack.

Vilsack uvedl, že USDA poskytne postiženým farmám během příštích čtyř měsíců 98 milionů dolarů, což by se mohlo rovnat až 28 000 dolarům na farmu.

READ  Mezihvězdný objekt je fragment planety ve tvaru cookie

Gitellina popsala program jako „fantastický krok“, ale „dlouho očekávaný“. Ohnisko bylo mezi dojnicemi Poprvé to bylo oznámeno na konci března.

„Incentivní program je obrovským skokem vpřed,“ zejména pro malé farmy, řekl Dr. Keith Paulsen, ředitel Wisconsin Veterinary Diagnostic Laboratory. Řekl, že to pravděpodobně nebude stačit pro velké farmy, které by kvůli vypuknutí ptačí chřipky mohly přijít o více než 3 miliony dolarů.

„To se zítra nevyřeší,“ dodal. Ale pobídky „jako je tato pokládají základ k tomu, abychom byli lepší, a také nám dávají precedens, pokud a kdy se vypořádáme s další velkou epidemií.“

Ministerstvo zdravotnictví a sociálních služeb přidělí dalších 101 milionů dolarů na posílení dohledu nad lidmi vystavenými nemocným zvířatům, sledování kontaktů a genetické testování viru za účelem sledování mutací.

Část těchto prostředků půjde také na monitorování odpadních vod na přítomnost viru. Očekává se, že Centers for Disease Control and Prevention začne tato data zveřejňovat od pondělí, řekl mluvčí CDC NBC News.

Nazývá se samostatný monitorovací systém Průzkum odpadních vod, která sleduje 191 lokalit ve 41 státech, ukazuje vysoké úrovně chřipky A na Středozápadě a severovýchodě. To je neobvyklé v polovině května, po typické chřipkové sezóně. Ptačí chřipka je typ viru chřipky typu A.

Tato zjištění přiměla výzkumníky WastewaterSCAN, aby se blíže podívali na místa s odpadními vodami v Texasu, kde se předpokládá, že vypukla epidemie ptačí chřipky.

Dodatečné testy ukázaly, že na místech v Texasu „to, co jsme viděli, lze s největší pravděpodobností připsat viru chřipky H5,“ řekla Marilyn Wolfe, odborná asistentka environmentálního zdraví na Emory University a ředitelka programu WastewaterSCAN.

Testování odpadních vod sice dokáže detekovat chřipku typu A, ale nedokáže rozlišit, zda virus pochází od člověka nebo zvířete. Podle Centra pro kontrolu a prevenci nemocí.

READ  Vědci objevili supravodivý materiál, který může zcela změnit energii

Zjištění spolu s nedávnými oznámeními, že části viru ptačí chřipky byly detekovány v 1 z 5 vzorků pasterizovaného mléka, naznačují, že se ptačí chřipka může šířit nepozorovaně. Dodatečné testy potvrdily, že mléko spolu s dalšími pasterizovanými mléčnými výrobky včetně zakysané smetany a tvarohu je bezpečné jíst i pít.

Pouze jedna osoba, mlékárenský pracovník v Texasu, měla během současné epidemie pozitivní test na virus. Jeho nemoc byla mírná a jeho jedinými příznaky byly růžové oči.

Odborníci ale upozornili, že další případy mohou zůstat neodhaleny. Páteční pobídkové oznámení zahrnovalo platbu 75 USD kterémukoli farmářskému pracovníkovi, který souhlasil s poskytnutím vzorků krve a nosních výtěrů CDC.

Na druhou stranu odborníci uvedli, že riziko šíření ptačí chřipky mezi širokou veřejností je stále nízké.

„Zůstaňte při vědomí, ale nechte to zabírat jen malou část vašeho mozku,“ řekla Gitellina. „Je velká šance, že to zmizí.“

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *