Cestujete letos v létě do zahraničí? Při platbě kartou odmítněte převádět měnu

CNN Underscored hodnotí finanční produkty na základě jejich celkové hodnoty. Můžeme obdržet provizi prostřednictvím našich affiliate partnerů, pokud požádáte o produkt a bude schválen, ale naše zprávy jsou vždy nezávislé a objektivní. Podmínky se vztahují na výhody a nabídky American Express. K výběru může být vyžadována registrace American Express Výhody a nabídky. hostující americanexpress.com dozvědět se více.

Pokud letos v létě cestujete, dejte si pozor na tento záludný způsob, jak můžete přijít o peníze.

Pravděpodobně víte, co jsou zahraniční transakční poplatky; Tyto poplatky se vybírají, když jsou určité kreditní karty použity k nákupu v cizí měně. Existuje ale ještě jeden způsob, jak byste mohli nechtěně získat příšerný směnný kurz, i když platíte kreditní kartou, která neúčtuje poplatky za zahraniční transakce.

Když nakupujete pomocí kreditní karty nebo vybíráte peníze z bankomatu, může se vám zobrazit možnost platby ve vaší místní měně nebo v amerických dolarech. Ačkoli můžete být v pokušení zvolit si americké dolary pro pohodlí, často to znamená špatný směnný kurz měny.

Tomu se říká dynamická konverze měn – zde je vše, co potřebujete vědět.

Například v době, kdy byl napsán tento článek, Přepočítací koeficient měny MasterCard Pro americkou kartu pro nákup v britských librách to je zhruba 1,24 £ až 1 dolar. Pokud tedy použijete americkou kartu Mastercard k nákupu jídla v hodnotě 50 GBP v Londýně a zaplatíte v místní měně, bude vám účtováno 62,24 USD.

Obecně platí, že společnosti vydávající kreditní karty vám poskytnou kurz, který se blíží skutečnému směnnému kurzu. Dokud platíte kartou, která nezahrnuje poplatky za zahraniční transakce, měli byste s nákupem získat tu nejlepší možnou nabídku, ačkoli American Express, Discover, Mastercard a Visa mohou mít v té době mírně odlišné směnné kurzy měn. provedete nákup.

READ  Kybernetické pondělí je tady – zde jsou nejžhavější nabídky pro jiné než chytré telefony

Na druhou stranu, pokud se rozhodnete použít dynamickou konverzi měn v systému POS – jinými slovy, platit ve vaší místní měně – často dostanete špatný směnný kurz. To platí i přesto, že převod měn je často popisován jako bezplatný, protože tyto POS systémy vám často poskytují horší směnný kurz, někdy o 5 % nebo více nad tržním kurzem.

Aby toho nebylo málo, některé kreditní karty vám budou stále účtovat poplatky za zahraniční transakce, i když se rozhodnete platit v amerických dolarech. Ty se často pohybují mezi 3 % a 5 %, takže si můžete nechtěně přidat až 10 % k ceně vaší zahraniční transakce. A tyto poplatky se mohou rychle sčítat.

Osoba používající bankomat držící mobilní telefon a bankomatovou kartu.

Pamatujte, že při výběru peněz z bankomatu můžete vidět také možnosti dynamického převodu měn. To je příklad, na který jsem nedávno narazil v České republice. Bankomat mi dal možnost vybrat hotovost v Kč nebo v amerických dolarech s opcí v amerických dolarech s prémií 12 % oproti tržnímu směnnému kurzu. Byl tam také poplatek za bankomat, ale naštěstí byl pokryt mým bankovním účtem.

Obrázek obrazovky českého bankomatu zobrazující obrazovku dynamického převodu měn

Pokud se se stejnou situací setkáte u bankomatu v zahraničí, vyberte možnost místní měny. A než odjedete na cestu, ujistěte se, že máte běžný účet, který nezapočítává poplatky za zahraniční transakce ani poplatky za bankomaty třetích stran.

Obrázek osoby, která se dívá na notebook a drží kreditní kartu.

Pokud se letos v létě chystáte do zahraničí, musíte mít kreditní kartu, která neúčtuje poplatky za zahraniční transakce. To vám může ušetřit stovky dolarů v závislosti na tom, kolik utratíte v zahraničí, a zároveň získáte odměny kreditní kartou.

Toto jsou některé z našich oblíbených kreditních karet bez poplatku za transakce, spolu s jejich ročním poplatkem a aktuálními uvítacími nabídkami.

Pro další inspiraci si nezapomeňte přečíst našeho kompletního průvodce nejlepšími kreditními kartami pro mezinárodní cestování.

READ  Tvorba desetníku: Jak „zvýšit“ úrokovou sazbu

Pokud letos v létě poletíte letadlem do zahraničí, sledujte dynamický převod měn. To se často objevuje v bankomatech a systémech prodejních míst, kde budete dotázáni, zda si přejete, aby byly poplatky účtovány v místní měně nebo ve vaší vlastní měně. Téměř ve všech případech odejdete a vyberete si místní měnu a necháte svou banku, aby vám peníze směnila.

A pokud ji ještě nemáte, zvažte možnost požádat o kreditní kartu, která si neúčtuje poplatek za zahraniční transakci. Poplatky za zahraniční transakce se mohou v průběhu dlouhé cesty zvýšit ze 3 % na 5 %, což vám způsobí další cestovní výdaje.

Hledáte celkově nejlepší kreditní kartu? Objevte karty vybrané CNN Underscored as Nejlepší kreditní karty nyní dostupný.

Získejte nejnovější nabídky osobních financí, novinky a tipy na CNN Underscored Money.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *