Bliskova ukazuje do ringu jako český exit ve třetím kole

Tennis – Australian Open – Melbourne Park, Melbourne, Australia 13. února 2021 Česká republika Blisková během zápasu třetího kola Carolina Muchová z České republiky REUTERS / Jamie Joy

MELBOURNE (Reuters) – Carolina Bliskova v sobotu uvedla, že její šesté semeno nebylo v její komfortní zóně, protože byla vyřazena z Australian Open poté, co v aréně Roda Lavera prohrála s Číňankou Carolinou Muchovou 7: 5, 7: 5.

Bliskova frustrace z porušení kodexu pro zneužití podvodu se v první sadě převalila a poté byla udělena bodová výjimka za rozbití dalšího podvodu v tunelu mezi sadami.

Bliskova řekl na tiskové konferenci, že byl trochu překvapen druhým varováním, ale že to mělo pozitivní dopad na jeho hru.

„Myslím, že mi to pomohlo ve druhém setu, protože jsem byl (naštvaný), takže jsem začal hrát dobře,“ řekl.

Po ztrátě úvodního setu se Bliskova ujala vedení 5: 0, než se kola objevila, čímž završila vítězství Muchové a poprvé v Melbourne dosáhla čtvrtého kola.

„Byla to dlouhá hra, 5-1 a 6-0. Myslel jsem, že tentokrát hraje trochu lépe, “dodala Blisková. „Jistě, hrál jsem velmi překvapivě 5: 0, ale bylo velmi obtížné tuto pozici zachytit.“

„Měl jsem příležitosti … V mých službách jsem dnes dokázal dělat mnoho věcí lépe. Nemyslím si, že moje hra je rozhodně číslo jedna. Nechci být tak zlý a tak negativní, protože jsem prohrál.

„Tento pocit není z žádného z mých zápasů skvělý.“ Celkově si myslím, že čím více chyb, tím větší panika na shromážděních. Nevím, jestli to v poslední době mělo nějaké zápasy. Necítil jsem se v bezpečí s ničím, co jsem dělal u soudu. “

Světová jednička 27 Muchowa bude čelit Švýcarce Belindě Benzic nebo Belgičance Elise Mertensové.