BNP Paribas očekává, že čínské nemovitosti se po stimulu odrazí

Čínský realitní developer Evergrande vyvolal paniku, když nebyl schopen splácet dluh, s obavami, že potenciální krach by se mohl rozšířit na celý realitní sektor a dokonce ohrozit globální růst.

Tlak ještě neklesl. Evergrande je uprostřed toho, co by mohlo být největší restrukturalizací dluhu v zemi, zatímco jiný developer, Sunac, minulý týden nesplácel vlastní kupon.

Sampur očekává, že Peking výrazně více uvolní fiskální a monetární politiku, přičemž postupně opustí svůj hyperopatrný přístup. „Udělají vše, co je v jejich silách, aby zajistili, že rizika v sektoru nemovitostí budou pod kontrolou.“

Manažer fondu očekává, že tvůrci politik načrtnou hranici mezi zdravými a nejistými nemovitostmi a zajistí, aby ti, kdo mají nízké riziko refinancování, měli přístup do bankovního sektoru. „V tomto sektoru jsme velmi pozitivní,“ řekl pan Sambor.

Správce aktiv se sídlem v Londýně očekává, že míra vymáhání dluhů u vysoce výnosných realitních společností se zlepší z 15 na 40 centů. „To nejhorší je za námi,“ řekl, i když nevyloučil další nesplácení.

Pan Sambor je přesvědčen, že domácí spotřeba se ve třetím čtvrtletí vrátí k životu, jakmile budou zrušena současná omezení COVID-19.

Investice do fixních aktiv, motor růstu Číny, vzrostly v prvním čtvrtletí předchozího roku o 9,3 procenta lépe, než se očekávalo. Hrubý domácí produkt vzrostl v prvním čtvrtletí předchozího roku o 4,8 procenta, ale ekonomové pochybují, že Peking splní svůj cíl růstu pro rok 2022 ve výši 5,5 procenta, zejména proto, že úřady zpřísnily omezení COVID-19 se Šanghajem v šestém týdnu blokování.

Pan Sambor, který spravuje aktiva s pevným výnosem v hodnotě 10 miliard dolarů na rozvíjejících se trzích, investuje do tvrdých měn, převážně v amerických dolarech, a do dluhopisů s vysokým výnosem. Čína představuje mezi 3 a 4 procenty portfolia s významnou částí spojenou s nemovitostmi. Manažer fondu odmítl jmenovat vlastní investice společnosti a je optimistický ohledně vybraných asijských dluhů.

READ  Nákladní vlaky mezi Čínou a Evropou ukazují globální komunitu se sdílenou budoucností

„Je to poprvé, co byly dluhopisy asijských rozvíjejících se trhů tak levné, zvláště ve srovnání s rozvinutými trhy,“ řekl Sambur.

Mimo Čínu je BNPPAM vysoce výnosným dlužníkem energie v Indii, zejména v sektoru obnovitelné energie a ve spotřebitelských a energetických společnostech v Indonésii. Pan Sambor je také pozitivní ohledně státního dluhu ministerstva financí v místní měně vydaného v Jižní Africe a Brazílii, protože se očekává pokles inflace.

Fond však není příliš nakloněn státním dluhopisům v místní měně vydaným v Maďarsku, Polsku a České republice kvůli riziku hyperinflace kvůli konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou. Očekávání podkopává i stále jestřábí Evropská centrální banka. „Byli jsme velmi opatrní, protože výnosy by se mohly zvýšit,“ řekl Sambur.

Fond je také medvědí vůči vládním dluhům v místní měně vydaným v Thajsku a Jižní Koreji, kde jsou úrokové sazby také velmi nízké a nutně porostou.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.