20 akcí a projekcí pro filmové fanoušky v České republice letos na podzim

20 akcí a projekcí pro filmové fanoušky v České republice letos na podzim

Festivaly

a Filmový festival pro mládež Jde o mezinárodní filmový festival, který se zaměřuje na prezentaci světové kinematografie zaměřené na děti a mládež. Festival integruje vlastní oborový program pod názvem Visegrad Young Film Days, který přitahuje filmové profesionály z celého světa i z celé České republiky. Bude se konat příští září již posedmé v Praze, v nově zrekonstruovaném kině Kino Kavalerka a v Centru současného umění DUX.

Pokud jste filmový festival nestihli, vezměte na vědomí, že anglický seriál Drink with Harry Potter, který se v rámci festivalu promítá 29. září v kině Cavalerca, bude pokračovat promítáním filmů z oblíbeného kouzelnického seriálu spojenými s tematickými koktejly.

Výběr redakce a Festival sci-fi filmů Future Gate Letos slaví své 10. výročí a zahajuje svou speciální edici ukázkou The Pod Generation F s Emilií Clarke v hlavní roli. Největší sci-fi filmová a kulturní akce ve střední Evropě začíná v Praze v Lucerně a 3. října se přesouvá do Brna. Kromě hlavní soutěže, sekce Klasika a dokumenty a Soutěže studentských filmů, je téma festivalu zaměřeno na kolonizaci vesmíru a prostřednictvím anglicky psaných filmů a besed umožní hlubší pohledy do lidské existence a našeho místa ve vesmíru.

Roční Festival televizních seriálů Killer Představení toho nejlepšího ze současných evropských seriálů s pokročilými dvoudílnými projekcemi vysoce kvalitních dramat ze střední a východní Evropy spolu s vybranými tituly ze vzdálenějších oblastí. Finsko je letošním hostem se svým vynikajícím seriálem, který zahrnuje absurditu, nefiltrované kriminální příběhy a dobře zpracované žánrové pořady. Plný software bude vydán později v září. Seriály jsou uvedeny s českými a anglickými titulky.

Roční Festival filmu a architektury Je součástí celostátní oslavy Dne architektury, která se každoročně koná v říjnu. Festival uvádí dokumentární, experimentální a narativní filmy, které zvyšují povědomí široké veřejnosti o architektuře. V Praze a městech po celé České republice a na Slovensku se bude promítat více než 20 filmů z celého světa doplněné diskuzemi a projekcemi. Každé vydání obsahuje premiéry a doprovodné akce, které zkoumají témata na rozhraní kinematografie a designu. Jeden ke shlédnutí: Adolf Loos: Revoluční mezi architekty (vhodné v angličtině) 30. září ve Světozoru.

READ  Od uměleckého poradce po mezinárodního učitele jógy a herce PJ J. Anand Multiple Klobouky! Zde je vše, co o něm a jeho nedávné zkušenosti na Healing Festivalu v České republice potřebujete vědět

Výběr redakce: Roční Festival indického filmu Své 20. výročí slaví v roce 2023. Festival, který se koná v pražském kině Světozor, otevírá okno do indické kultury s filmy nové generace tvůrců, které vyzdvihují komerční i uměleckou indickou kinematografii, a v posledních letech zahrnuje výběr indických filmů, tamilských, maráthských, bengálských, hraných filmů a dokumentů. Letošní program zahrnuje Tenkrát v Kalkatě, který sleduje život zhrzené matky, která se zoufale snaží najít novou identitu, lásku a nezávislost. Bujarý večírek se bude konat 14. října.

tento 27. Mezinárodní festival dokumentárních filmů Jihlava Poběží od 24. do 29. října v Jihlavě a online po dobu dvou týdnů. Ředitel festivalu Marek Hovorka říká, že organizátoři celosvětově hledají ty nejzajímavější dokumenty, které by mohli představit veřejnosti. Festival spouští crowdfundingovou kampaň, která má pomoci pokrýt zvyšující se náklady. Sledujte jejich stránky a sociální sítě a získejte celý program, jakmile bude zveřejněn.

Více festivalů

speciální nabídky

a Queer podzimní kino 2023 Série se vrací do LGBT+ komunitního centra od září do prosince a představuje řadu filmů s LGBTQ tématikou. Počínaje oblíbeným dramatem Tár, dalšími tituly jsou hororová klasika Carrie na Halloween a muzikál Hedwig and the Angry Inch. Týdenní projekce se budou konat každé pondělí v měsíci.

a Vysílací sezóna klasických i současných operních titulů Sezónu 2023/24 zahájí 21. října ve Světozoru dlouho očekávaná opera Mrtvý muž přichází s hudbou Jakea Heggieho. Inscenaci režíruje uznávaný režisér Ivo van Hove a hraje v něm uznávaná mezzosopranistka Joyce DiDonato. Sezóna bude zahrnovat devět přímých přenosů z předních operních domů z celého světa a budou uvedena v kinech po celé České republice.

a Němé filmy s živou hudbou Seriál uvádí němé filmy ze zlatého věku kinematografie za doprovodu živé hudby. Zapomenuté tituly z počátků filmu dostávají nový život prostřednictvím nově vytvořených partitur, zatímco živá hudba proměňuje filmový zážitek na společnou událost, která oslavuje umění němého filmu. 29. září se ponořte do švédské komedie Erotikon (1920) s hudbou Marka Holana a 26. října si užijte Last of the Mohycans (také 1920) v angličtině s hudbou Hjörtur.

READ  Chris Hemsworth-Led Extraction 2 Wraps od Netflixu Vyrábí se v Praze

Očekávané pádové uvolnění

Nové mysteriózní komediální drama režiséra Agathy Christie Kennetha Branagha podle autorčina románu Hallowe’en Party přichází do Česka den před datem uvedení v USA. Branagh se vrací jako slavný belgický detektiv Hercule Poirot, který se na dovolené v okouzlujících Benátkách 20. let ocitá zapletený do případu. Když je během okázalého halloweenského večírku nalezena mrtvá mladá dědička, musí Poirot využít své pozoruhodné deduktivní schopnosti k tomu, aby vyřešil skupinu výstředních podezřelých v působivém hereckém obsazení včetně Kelly Reilly, Kyle Allena, Michelle Yeoh, Jamieho Dornana, Tiny fi. A Camille Cottin. V širokém uvedení v českých kinech.

Dokument ABBA: The Movie v režii Lasse Hallströma bude mít speciální projekce Kino Atlas A okolo světa 17. a 19. září zavede diváky na cestu zpět do 70. let, kdy byla v módě diskotéka a ABBA byla královnou tanečního parketu. Film, který obsahuje extrémně vzácné záběry ze zákulisí a také plná vystoupení jejich největších hitů jako Dancing Queen, SOS a Waterloo, dokumentuje skupinu popových hvězd na vrcholu jejich popularity během velmi úspěšného turné po Austrálii. Interspersed je příběh maloměstského DJe, který se marně snaží získat rozhovor s kapelou, zatímco jejich oddaný bodyguard dělá vše, aby tomu zabránil.

Nově uvedené české filmy ke shlédnutí letos na podzim

#annaismissing

Anna, influencerka známá svým provokativním obsahem, na sociálních sítích záhadně mlčí. Když 15letá Nina najde v otcově telefonu fotku polonahé Anny, rozhodne se ji vystopovat. Řada událostí změní životy Niny a její rodiny. Nyní v českých kinech Thriller #annaismissing s anglickými titulky je volným filmovým pokračováním úspěšné série #martyisdead 2020, oceněné mezinárodní cenou Emmy.

Brutální horko

Film, který Hospodarski natočil během studia na katedře dokumentární tvorby pražské FAMU, získal zvláštní uznání poroty na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech.

Zelený okraj

Nový film Agnieszka Holland Zelený okraj, který má premiéru na zářijovém filmovém festivalu v Benátkách, zkoumá geopolitickou krizi, kterou zažívají uprchlíci uvěznění v hustých lesích podél hranice mezi Běloruskem a Polskem. Film sleduje propletené životy aktivisty, který se vzdává pohodlí, aby pomohl uprchlíkům, mladého pohraničníka a syrské rodiny, jejíž členové se stávají pěšáky v této tajné válce. Film má Pronesl ostrou kritiku Od konzervativní vlády v Polsku. České datum vydání je 19. října.

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *