USA a jejich spojenci deklarují vůči Číně sankce za „ genocidu “ Ujgurů

Uprostřed rostoucího mezinárodního odsouzení, a [People’s Republic of China] Ministr zahraničí Anthony Blinken ve svém prohlášení uvedl, že genocida a zločiny proti lidskosti „se v oblasti Sin-ťiangu stále páchají.“ Spojené státy opakují svou výzvu, aby Čínská lidová republika ukončila represi vůči Ujgurům, kteří jsou převážně muslimové, a příslušníci dalších etnických a náboženských menšin v Sin-ťiangu, včetně propuštění všech, kteří byli svévolně zadržováni v koncentračních táborech a zadržovacích střediscích. . “

Blinken, který je tento týden v Evropě, aby navštívil své protějšky, dodal: „Tato opatření ukazují náš trvalý závazek k mnohostranným opatřením na podporu dodržování lidských práv a zaměřují pozornost na ty ve vládě Čínské lidové republiky a [Chinese Communist Party] Odpovědný za tato zvěrstva. “

Americké sankce se zaměřily na dva lidi: Wang Junzheng, tajemník stranického výboru výrobního a stavebního sboru v Sin-ťiangu, a Chen Mingguo, ředitel úřadu veřejné bezpečnosti v Sin-ťiangu.

Podle americké pokladny XPCC je polovojenská organizace, která pracuje na „posílení vnitřního dohledu nad regionem podporou čínské vize ekonomického rozvoje“. [Xinjiang] To zdůrazňuje podřízenost centrálnímu plánování a těžbě zdrojů.

Ministerstvo financí také dodalo, že „přinejmenším od konce roku 2016 používá XPSB represivní taktiku proti Ujgurům a dalším etnickým menšinám v regionu, včetně hromadného zadržování a sledování.“

Spojené státy již uvalily sankce na XPSB i XPCC. Wang a Chen jsou sankcionováni podle zákona Global Magnitsky Act, což znamená zmrazení aktiv, která mohou mít ve Spojených státech, a Američané s nimi nemohou obchodovat.

Je těžké přesně říci, kolik finančních škod nové sankce způsobí, ale vzhledem ke koordinaci s Evropou, Británií a Kanadou je to symbolický úder.

Evropská unie v pondělí ráno Schválila sankce proti čtyřem čínským úředníkům Podílel se na zatčení stovek tisíc Ujgurů. V reakci na to Čínská vláda potrestala 10 jednotlivců a čtyři subjekty V Evropě tvrdí, že „vážně poškozuje svrchovanost a zájmy Číny a zlomyslně šíří lži a dezinformace“.

READ  Taliban říká, že neexistuje žádný důkaz, že by za 11. zářím stál Usáma bin Ládin

Sankce EU jsou považovány za první lidská práva uvalená Evropskou unií na Čínu od masakru na náměstí Nebeského klidu v roce 1989.

Kanada mezitím oznámila, že uvalí sankce na čtyři jednotlivce a jeden subjekt tisková zpráva Tyto cíle jste nestanovili.

Blinken byl mezi americkými úředníky, kteří se minulý týden setkali s předními čínskými úředníky v Anchorage. Setkání začalo drsnými slovy obou stran, protože Blinken varoval Číňany, že Spojené státy nepovažují jejich porušování lidských práv v místech, jako je Sin-ťiang, za pouhé domácí záležitosti, ale spíše za ohrožení mezinárodního řádu založeného na pravidlech.

Stuart Law přispěl k hlášení.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.