USA a jejich spojenci deklarují vůči Číně sankce za „ genocidu “ Ujgurů

Uprostřed rostoucího mezinárodního odsouzení, a [People’s Republic of China] Ministr zahraničí Anthony Blinken ve svém prohlášení uvedl, že genocida a zločiny proti lidskosti „se v oblasti Sin-ťiangu stále páchají.“ Spojené státy opakují svou výzvu, aby Čínská lidová republika ukončila represi vůči Ujgurům, kteří jsou převážně muslimové, a příslušníci dalších etnických a náboženských menšin v Sin-ťiangu, včetně propuštění všech, kteří byli svévolně zadržováni v koncentračních táborech a zadržovacích střediscích. . “

Blinken, který je tento týden v Evropě, aby navštívil své protějšky, dodal: „Tato opatření ukazují náš trvalý závazek k mnohostranným opatřením na podporu dodržování lidských práv a zaměřují pozornost na ty ve vládě Čínské lidové republiky a [Chinese Communist Party] Odpovědný za tato zvěrstva. “

Americké sankce se zaměřily na dva lidi: Wang Junzheng, tajemník stranického výboru výrobního a stavebního sboru v Sin-ťiangu, a Chen Mingguo, ředitel úřadu veřejné bezpečnosti v Sin-ťiangu.

Podle americké pokladny XPCC je polovojenská organizace, která pracuje na „posílení vnitřního dohledu nad regionem podporou čínské vize ekonomického rozvoje“. [Xinjiang] To zdůrazňuje podřízenost centrálnímu plánování a těžbě zdrojů.

Ministerstvo financí také dodalo, že „přinejmenším od konce roku 2016 používá XPSB represivní taktiku proti Ujgurům a dalším etnickým menšinám v regionu, včetně hromadného zadržování a sledování.“

Spojené státy již uvalily sankce na XPSB i XPCC. Wang a Chen jsou sankcionováni podle zákona Global Magnitsky Act, což znamená zmrazení aktiv, která mohou mít ve Spojených státech, a Američané s nimi nemohou obchodovat.

Je těžké přesně říci, kolik finančních škod nové sankce způsobí, ale vzhledem ke koordinaci s Evropou, Británií a Kanadou je to symbolický úder.

Evropská unie v pondělí ráno Schválila sankce proti čtyřem čínským úředníkům Podílel se na zatčení stovek tisíc Ujgurů. V reakci na to Čínská vláda potrestala 10 jednotlivců a čtyři subjekty V Evropě tvrdí, že „vážně poškozuje svrchovanost a zájmy Číny a zlomyslně šíří lži a dezinformace“.

READ  USA uvalily nové sankce na íránský program balistických raket

Sankce EU jsou považovány za první lidská práva uvalená Evropskou unií na Čínu od masakru na náměstí Nebeského klidu v roce 1989.

Kanada mezitím oznámila, že uvalí sankce na čtyři jednotlivce a jeden subjekt tisková zpráva Tyto cíle jste nestanovili.

Blinken byl mezi americkými úředníky, kteří se minulý týden setkali s předními čínskými úředníky v Anchorage. Setkání začalo drsnými slovy obou stran, protože Blinken varoval Číňany, že Spojené státy nepovažují jejich porušování lidských práv v místech, jako je Sin-ťiang, za pouhé domácí záležitosti, ale spíše za ohrožení mezinárodního řádu založeného na pravidlech.

Stuart Law přispěl k hlášení.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *