Infekce TBC může chránit před COVID-19

Ačkoli to nejhorší z pandemie COVID-19 (možná? Doufejme?) může být za námi, může být za námi i naše imunita vůči viru, ať už prostřednictvím očkování nebo přirozené infekce. V únoru CDC oznámilo, že zatímco posilovací vakcíny byly 91 procent účinné v prevenci hospitalizací po dvou měsících, Toto číslo po čtyřech měsících kleslo na 78 procent. Porota je stále mimo Zda je nutný čtvrtý posilovač.

S tím se objevila zvláštní, ale zajímavá vráska: infekce tuberkulózou nějak zabraňuje infekci koronavirem. v Ve čtvrtek byla zveřejněna nová studie v časopise Patogeny PLOSVědci z Ohio State University zjistili, že myši infikované bakteriemi, které způsobují tuberkulózu, byly odolné vůči této nemoci po expozici alfa variantě COVID.

Tento výzkum může vysvětlit, proč někteří [people] „Nikdy neměla koronavirus,“ řekla The Daily Beast doktorka Shera Doron, nemocniční epidemioložka z Tufts Medical Center, která nebyla součástí studie. „[And whether] Existuje nějaká léčba nebo preventivní opatření, ze kterých můžeme mít prospěch.“

Během pandemie si vědci všimli zajímavého trendu: Země v rozvojovém světě s endemickými infekcemi, jako je tuberkulóza, mají podle Dr. není součástí studie, řekl Daily Beast. „Pravděpodobně je to způsobeno již existující expozicí tuberkulóze, která poskytuje určitý stupeň imunity proti COVID-19.“

Vědci z Ohio State University se snažili pochopit, zda tomu tak skutečně bylo. Vzali normální myš běžně používanou v laboratorních experimentech a další, která byla geneticky upravena tak, aby nesla lidskou verzi ACE2, receptoru, který koronavirus používá ke vstupu do našich buněk. Tyto dvě myši byly infikovány aktivní formou tuberkulózy, která může velmi rychle vést k onemocnění. Měsíc poté, co se nakazili tuberkulózou, vědci vystavili myši COVID.

„Původně jsme očekávali, že dáme zvířata [COVID] Ale myši nevykazovaly žádné známky úbytku hmotnosti – což vědci používají jako prediktor infekce u myší – a jejich zdraví se významně nelišilo od ostatních myší s tuberkulózou, které byly infikovány virem, Richard Robinson, mikrobiolog z Ohio State University. kdo vedl novou studii řekl The Daily Beast. Nebyli jste vystaveni COVID.

READ  Poslední kapalná voda na Marsu tekla asi před 2 miliardami let

Tento výzkum může vysvětlit, proč někteří [people] Nikdy se nenakazil koronavirem.

Dr. Shira Doron

Není zcela jasné, proč tuberkulóza funguje jako druh COVID firewallu. Jednou z teorií, řekl Robinson, je, že tuberkulóza způsobuje mnoho zánětů v plicích a virus může mít problém najít způsob, jak se dostat dovnitř. Brání jí to,“ řekl.

Ale další teorie říká, že tuberkulóza nějakým způsobem připravuje náš imunitní systém proti koronaviru. Myši vystavené COVID byly plné T buněk (které jsou důležité v boji proti bakteriálním infekcím) a také B buněk (které tvoří protilátky). Ačkoli tuberkulóza a COVID nemají žádné podobnosti, pokud jde o infekční proteiny, může se stát jev zvaný trénovaná imunita.

„Tuberkulóza je lidská nemoc a vyvíjela se s námi tisíce let,“ řekl Pichai, jehož laboratoř v Johns Hopkins studuje tuberkulózu. „Proč nebylo lidstvo zabito nebo poraženo? Jednou z myšlenek je, že vystavením tuberkulóze je imunitní systém vycvičen tak, aby byl člověk odolnější vůči nebezpečným virovým infekcím.“

Pokud je to případ COVID, Bishai a Doron navrhli, že bychom mohli zvážit očkování BCG, jedinou vakcínou, která se zaměřuje na tuberkulózu pomocí mírnějšího a slabšího kmene bakterií.

„Toto je vakcína, kterou nepoužíváme ve Spojených státech, ale v mnoha částech světa, která se používá k prevenci tuberkulózy,“ řekl Doron. „Existují nedávné epidemiologické studie, které naznačují, že BCG vakcína může chránit před COVID.“

I když tato nová studie přichází v kritickou dobu, protože objevujeme dlouhodobé způsoby, jak udržet COVID na uzdě, tato zjištění jsou založena pouze na myších. Než se dostaneme k počátečnímu vyšetřování na lidech, budeme muset vidět vědu prokázanou na různých zvířecích modelech a pro různé formy viru (v této studii byla testována pouze alfa varianta).

READ  Papoušek s radostí požádá Alexu, aby do nákupního seznamu přidala vytažené vepřové maso

„Tato studie může vysvětlit, proč existuje tak velký rozdíl v infekci COVID a možná, proč infekce tuberkulózou uděluje určitou odolnost vůči COVID,“ řekl Robinson. „Ale tato studie není důvodem k domněnce, že nedostanete COVID nebo byste neměli dostat vakcínu COVID.“

Přesně tak, milý čtenáři. Prosím, nepokoušejte se chytit tuberkulózu – vakcína je pouze bezpečnější.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.