Zpráva poznamenává, že daňové kontroly Trumpových nepřátel byly nevybíravé, ale ponechává otázky

Za daňový rok 2017, ve kterém byl pan Comey auditován, bylo ze 153 milionů podaných individuálních přiznání vybráno 4 000 daňových poplatníků.

Zpráva uvedla, že u osob ve vyšších daňových pásmech je pravděpodobnější, že budou vybráni. Neřekl, do jaké daňové skupiny pan Comey spadá – ale pokud by pan Comey byl v nejvyšší daňové skupině, měl by šanci 1 ku 138, že bude vybrán. Pokud by byl ve střední řadě, měl by šanci 1 ku 4 828, že bude vybrán.

Za rok 2019, kdy byl pan McCabe auditován, provedla agentura asi 4 000 auditů daňových poplatníků ze 154 milionů podání. Pokud by pan McCabe byl v nejvyšším daňovém pásmu, měl by jednu šanci za 202 a jednu za 4 410, kdyby byl ve střední třídě.

Během svého prezidentování pan Trump veřejně i soukromě hovořil o tom, jak chce využít pravomoci federální vlády – zejména ministerstva spravedlnosti – k vyšetřování pana Comeyho a pana McCabeho. Soukromě tlačil na úředníky administrativy, aby je zažalovali, a rozzlobil se, když nedokázali splnit to, co chtěl.

V rozhovoru pro The Times minulý měsíc pan Kelly řekl, že když působil jako šéf Bílého domu od poloviny roku 2017 do konce roku 2018, pan Trump opakovaně za zavřenými dveřmi řekl, že mezi těmi „musíme vyšetřit“ a „získej úrok.“ Daně“ byli pan Comey a pan McCabe.

Pan Kelly řekl, že když pracoval s panem Trumpem, dokázal ho distancovat od snahy využít pravomoci federální vlády k potrestání svých politických rivalů.

Poté, co byl pan Comey v roce 2017 vyhozen, pan Trump, rozzuřený nad tím, co viděl jako nedostatek loajality bývalého ředitele a jeho úsilí o vyšetřování Ruska, ho nadále šikanoval. Pan Trump ho obvinil ze zrady a vyzval k jeho soudu veřejně Stěžoval si na peníze, které pan Comey dostal za knihu.

READ  Ozbrojený útok na bývalého velitele ugandské armády zabije jeho dceru a ženskou řidičku armády

Pan McCabe byl později vyhozen Trumpovým ministerstvem spravedlnosti poté, co ho jeho sledování obvinilo z klamání interních vyšetřovatelů FBI. Stejně jako pana Comeyho začal být panem Trumpem vnímán jako nepřítel, který na něj zaútočil za velezradu a vyvolal otázky ohledně jeho financí po dlouhém období lobbování za jeho obžalobu a obžalobu, což je vzorec, který pokračoval i po Mr. Trump prohrál volby v roce 2020 a začal se snažit výsledky zvrátit.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.