Mandáty masky Bay Area: Zdravotní úředníci vydávají pokyny k ukončení omezení

Zdravotní úředníci v devíti státech Bay Area, kteří ve čtvrtek vyžadují zakrytí obličeje na většině vnitřních veřejných míst, dosáhli shody ohledně kritérií pro zrušení těchto objednávek.

Alameda, Contra Costa, Marin, Napa, San Francisco, San Mateo, Santa Clara, Sonoma a město Berkeley zvýší požadavky na maskování vnitřních prostor na veřejných místech, která nepodléhají státním a federálním pravidlům maskování, pokud nastanou všechny následující:

  • Jurisdikce dosahuje střední (žluté) přenosové vrstvy COVID-19, jak je definováno Centry pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC), a zůstává tam nejméně tři týdny
  • Hospitalizace COVID-19 v jurisdikci je považována za nízkou a stabilní, podle uvážení zdravotního úředníka
  • 80% celé populace jurisdikce je očkováno dvěma dávkami přípravku Pfizer, Moderna nebo jednou dávkou přípravku Johnson & Johnson (dávky stimulantu nejsou brány v úvahu)
  • Nebo je to už osm týdnů, co federální a státní orgány schválily vakcínu COVID-19 pro nouzové použití pro děti ve věku 5 až 11 let.

Proč je tam okno na osm týdnů?

„Jelikož bude dětem trvat minimálně tak dlouho, než začnou dostávat dávku, dělí je tři týdny a na úplnou imunitu potřebujete ještě nějaký ten týden,“ řekla doktorka Yvonne Maldonado, profesorka pediatrie a infekčních chorob. na Stanfordské univerzitě. nemocný lékař.

Obyvatelé Bay Area reagují na možnost zmírnění pokynů pro masky

Cody říká, že metriky jsou navrženy tak, aby byly jednoduché, ale komplexní.

„V zásadě se chceme ujistit, že máme mnoho vrstev ochrany, chceme se ujistit, že očkovací vrstva je opravdu silná, než odstraníme maskovací vrstvu,“ řekl Cody.

Okres Santa Clara je v současné době v oranžové úrovni Centra pro kontrolu a prevenci nemocí, ale přenos klesá.

Příbuzný: Los Angeles prochází jednou z nejpřísnějších vakcín proti COVID v USA

READ  Vodíková vlákna jsou dlouhá 3900 světelných let

„Myslím, že bude těžké říci, kdy splníme všechny tři metriky,“ řekl Cody.

Cody říká, že nejdůležitější metrikou, kterou je třeba splnit, je požadavek na očkování – přidání některých krajů vás tam dostane rychleji.

„Denně vidíme v provincii 900 až 1 000 nových počátečních dávek vakcín,“ řekl Dr. Chris Farnitano, zdravotní důstojník společnosti Contra Costa.

Pokud toto tempo bude pokračovat, říká Farnitano, kraj by mohl dosáhnout 80 procent během dvou až tří měsíců.

„Možná se díváme na prosinec nebo možná dokonce na leden v závislosti na načasování povolení FDA,“ řekl.

Příbuzný: Solano Co. se brání. O svém předchozím rozhodnutí ponechat podniky otevřené

Všechny okresy Bay Area a město Berkeley přijaly tyto pokyny kromě okresu Solano. Zdravotní úředník Dr. Bella Mathias říká, že si stojí za svým rozhodnutím neimplementovat mandát vnitřní masky.

„Žádný z krajů s takovým mandátem masky neprokázal žádný užitek,“ řekl Matthias. „Všichni měli zaznamenat snížení nemoci maximálně do dvou týdnů, nikdo z nich to neviděl.“

Zatím žádný kraj Bay Area nesplňuje kvalifikaci pro všechny tři metriky. Zdravotníci tvrdí, že i když budou mandáty zrušeny, nezabrání to jednotlivým společnostem v prosazování vlastních omezení.

Příbuzný: SF General Hospital říká, že 115 zaměstnanců čeká mimo plán na stav očkování

Odděleně od ostatních jurisdikcí Bay Area SF oznámila okamžitější uvolnění požadavků na utajení od 15. října ve vybraných vnitřních prostředích, kde se shromažďují stabilní skupiny plně očkovaných lidí. Tato nastavení zahrnují kanceláře, tělocvičny, fitness centra, zaměstnanecká vozidla, náboženská shromáždění, vnitřní vysokoškolské učebny nebo jiná organizovaná setkání jednotlivců, kteří se pravidelně scházejí a nepřesahují 100 lidí.

V současné době je každý kraj v Bay Area v oranžové úrovni, což znamená, že žádný kraj nemá nárok na třítýdenní uvolnění omezení.

READ  Teleskop Webb sleduje obří oblak na Saturnově měsíci Enceladus

Zrušení mandátu místní vnitřní masky nezabrání podnikům, neziskovým organizacím, církvím nebo jiným místům s veřejnými vnitřními prostory prosazovat vlastní požadavky.

Vaccine Tracker: Jak se má Kalifornie, kdy můžete získat vakcínu proti koronaviru

Máte potíže se stažením výše uvedeného trackeru? klikněte Tady otevřete jej v novém okně.

Související příběhy a videa:

Copyright © 2021 KGO-TV. Všechna práva vyhrazena.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *