Ve vlaku ji natočil cizinec. Uživatelé TikTok se rozhodli, že má neštovice.

„Myslím, víte, že to, že to dal tenhle kluk, je v pořádku,“ řekl. „Ale to, co jí udělali potom, mohla mít dobrý důvod zakročit proti té osobě za to, co udělal.“

Onemocnění opičími neštovicemi, nebo dokonce přesvědčení, že opičí neštovice máte, může mít emocionální náklady. „Lidé se bojí, že s nimi budou spojováni kvůli sociálnímu stigmatu, ostrakismu a domněnkám o jejich sexualitě nebo intimitě,“ řekl Alexander Bursa, doktorand lékařských společenských věd na Kolumbijské univerzitě a výzkumník v Harvardské laboratoři GenderSci Lab. Pan Bursa byl také součástí pracovní skupiny newyorského ministerstva zdravotnictví a duševní hygieny zabývající se opičími neštovicemi.

Pan Bursa zdůraznil, že některá z jeho videí TikTok Stejně jako lidé, kteří podrobně mluví o tom, co to znamená mít opičí neštovice, může být pozitivní využití aplikace. Ale také poznamenal, že není překvapivé vidět platformu, která je tímto způsobem ozbrojována, přičemž mnoho LGBT lidí hledá rady a terapeutické informace online.

Prozatím alespoň video s odpovědí paní Simony vyžaduje pozornost nestálého algoritmu TikTok a od té doby jsem slyšel od řady cizinců, jejichž životy byly také ovlivněny neurofibromatózou typu 1.

„Nemyslím si, že bych se upřímně dostal na takové místo, abych ty lidi našel jinak. Je to odtažité a není tu mnoho lidí, s nimiž bych si mohl povídat, zvláště, víte, alespoň přede mnou.“ nebo alespoň v mé komunitě a v místech, kde obývám, paní Simonová řekla o svém stavu. „Ani o tom nemluvím se svými přáteli. Takže znovu, u těchto neznámých lidí jsem se tak trochu cítil… tato část byla v pořádku.“

Aby bylo možné odeslat přímou zprávu na TikTok, musí se obě strany navzájem sledovat. Paní Simonová uvedla, že osoba, která zveřejnila původní video, od té doby sleduje její účet na TikTok, ale nemá zájem oplácet. „Chtěla jsem říct přesně to, co jsem řekla ve videu,“ řekla Simona o těchto dvou potenciálně spojených.

READ  Nemocnice Houston objedná očkování zaměstnanců COVID-19

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.