Ukrajina a Česká republika zvyšují energetickou účinnost domů ze sovětské éry-náměstek ministra

Ukrajina a Česká republika se dohodly na posílení spolupráce v oblasti energetické účinnosti, včetně modernizace „starších“ bytových domů ze sovětské éry, uvedl ukrajinský náměstek pro energetiku Yaroslav Demchenkov.

Kyjev (UrduPoint News / Sputnik – 22. října 2021) Ukrajina a Česká republika se dohodly na posílení spolupráce v oblasti energetické účinnosti, včetně modernizace „starších“ bytových domů ze sovětské éry, řekl Yaroslav Demchenkov, náměstek ministra Energie Ukrajiny.

„Souhlasíme s našimi českými protějšky na rozvoji přepravy ropy, rozvoji systému přepravy plynu, zlepšování energetické účinnosti a snižování energetické závislosti našich ekonomik,“ řekl Demchenkov. Ministerstvo energetiky v pátek.

Náměstek ministra poznamenal, že Ukrajina ani Česká republika „nezdědily“ budovy sovětské éry, aby splňovaly moderní požadavky na skladování energie, a Česká republika modernizovala své vícepodlažní budovy, aby byly energeticky účinnější.

Pražské zkušenosti s těmito vylepšeními poskytují „příležitosti ke spolupráci“, řekl náměstek ministra a dodal, že Ukrajina plánuje během příštích šesti let modernizovat více než 450 000 osad.

Začátkem tohoto týdne ukrajinský premiér Denis Schmidt řekl, že země je na léto plně připravena. Letos poprvé na Ukrajině cenu teplé a studené vody určí místní vlády. Deregulace je součástí řady reforem trhu s plynem, které by mohly zemi přiblížit k integraci s evropským trhem s plynem.

READ  Nejbohatší lidé v ČR (16. února 2024)

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *