Oklahoma oznámila své první případy nákazy virem západonilské horečky u lidí v roce 2023

Oklahoma oznámila své první případy nákazy virem západonilské horečky u lidí v roce 2023

OSDH: První případy infekce virem západního Nilu u lidí byly hlášeny v Oklahomě v roce 2023

Západonilský virus se šíří kousnutím infikovaného komára a v Oklahomě se virus primárně šíří komárem Culex.


V úterý ministerstvo zdravotnictví státu Oklahoma oznámilo první případ viru západního Nilu u člověka v roce 2023. více | Představitelé ministerstva zdravotnictví státu Oklahoma v tiskové zprávě uvedli, že důkazy o viru západního Nilu se v Oklahomě za poslední měsíc zvýšily a nyní jsou rozšířené. Pozitivní moskytiéry byly identifikovány v mnoha oblastech státu a lidské infekce se vyskytly ve střední, střední a jihovýchodní Oklahomě. Ministerstvo zdravotnictví neuvedlo, kolik případů nebo kde byly hlášeny případy viru západonilského viru v těchto oblastech Oklahomy Zdravotníci potvrdili dvě jezírka s výskytem komárů západonilského viru v okrese Oklahoma „Očekáváme, že každý rok uvidíme lidské případy infekce WNV,“ uvedla státní epidemioložka Julianne Stoneová v tiskové zprávě. „V Oklahomě je obvykle léto začátkem sezóny WNV, takže čím více lidí se účastní venkovních aktivit, zvyšuje se šance, že se setkají s infikovanými komáry.“ Západonilský virus se šíří kousnutím infikovaného komára a v Oklahomě se šíří hlavně komárem Culex. Představitelé ministerstva zdravotnictví uvedli, že komáři Cholex se stávají hojnějšími od poloviny do konce léta, kdy jsou teploty vysoké a počasí je suché. Nejnovější důležité zprávy získáte kliknutím sem. Příznaky zahrnují náhlou horečku, bolesti hlavy a bolesti těla a kloubů. bolest. Dlouhodobé komplikace viru mohou zahrnovat potíže se soustředěním, migrény, bolesti hlavy, těžkou svalovou slabost, třes a ochrnutí končetiny. Úřady nabízejí následující opatření, aby se zabránilo kousnutí komáry a virem západonilské horečky: Používejte repelent proti hmyzu obsahující DEET, pikaridin nebo IR3535 na exponovanou kůži a oblečení, když jste venku, zvláště mezi soumrakem a úsvitem, kdy je největší pravděpodobnost kousnutí komárů. Repelenty proti hmyzu s permethrinem by měly být používány pouze na oblečení.Opravte nebo nainstalujte okenní a dveřní sítě, aby se do domu nedostali komáři. Místo chovu Každý den vyprázdněte a doplňujte venkovní misku na vodu vašeho mazlíčka. Každé tři dny čistěte a doplňujte vany pro ptáky. Pravidelně čistěte listí a nečistoty z dešťových okapů, abyste zajistili, že se nebudou ucpávat, kliknutím sem se dozvíte více o viru West Nile. Muž zemřel v titulcích po havárii s vozidlem na I-240 v Oklahoma City Policie říká, že Michael O’Hare, bývalý hráč NFL známý pro „The Blind Side“, žaluje Tuohyho, aby ukončil „údržbu dvou motorů se právě zastavily“: VIDEO Ukazuje pilota Zachráněni z vody po havárii letadla, policie uvedla, že jedna osoba byla převezena do nemocnice po bodnutí souvisejícím s domovem v Oklahoma City

READ  Co se vědci DART zatím dozvěděli o asteroidu Didymos

V úterý ministerstvo zdravotnictví státu Oklahoma oznámilo první případ viru západního Nilu z roku 2023 u lidí.

| více | Ministerstvo zdravotnictví státu Oklahoma oslovilo Západní Nil

Představitelé ministerstva zdravotnictví v tiskové zprávě uvedli, že důkazy o viru západního Nilu za poslední měsíc v Oklahomě vzrostly a nyní jsou považovány za rozšířené. Pozitivní moskytiéry byly identifikovány v mnoha oblastech státu a lidské infekce se vyskytly ve střední, střední a jihovýchodní Oklahomě.

Ministerstvo zdravotnictví neuvedlo, kolik případů nebo kde byly případy viru západního Nilu hlášeny v těchto oblastech Oklahomy.

| více | Zdravotníci potvrdili dvě jezírka s výskytem komárů na západě Nilu v okrese Oklahoma

„Očekáváme, že každý rok uvidíme případy infekce WNV u lidí,“ uvedla státní epidemioložka Julianne Stoneová v tiskové zprávě. „Léto je obvykle začátkem sezóny WNV v Oklahomě, takže čím více lidí se účastní venkovních aktivit, zvyšuje se šance, že se setkají s infikovanými komáry.“

Západonilský virus se šíří kousnutím infikovaného komára a v Oklahomě se virus primárně šíří komárem Culex. Představitelé ministerstva zdravotnictví uvedli, že komáři Culex se stávají nejhojnějšími v polovině až pozdním létě, kdy jsou teploty vysoké a počasí je suché.

Získejte nejnovější důležité zprávy kliknutím sem.

Příznaky zahrnují náhlou horečku, bolesti hlavy a bolesti těla a kloubů. Dlouhodobé komplikace viru mohou zahrnovat potíže se soustředěním, migrény, bolesti hlavy, těžkou svalovou slabost, třes a ochrnutí končetiny.

Úřady poskytují následující opatření, aby se zabránilo kousnutí komárem a virem západního Nilu:

  • Používejte repelent proti hmyzu obsahující DEET, pikaridin nebo IR3535 na exponovanou kůži a oděv, když jste venku, zejména mezi soumrakem a úsvitem, kdy je největší pravděpodobnost kousnutí komárů. Repelenty proti hmyzu s permethrinem by se měly používat pouze na oblečení.
  • Opravte nebo nainstalujte okenní a dveřní sítě, aby se do domu nedostali komáři.
  • Zabraňte předmětům, jako jsou kbelíky, plechovky, kryty bazénů, květináče, dětské hračky a pneumatiky, aby zadržovaly vodu, abyste zabránili komárům poskytnout místo k rozmnožování.
  • Denně vyprázdněte a naplňte venkovní misku na vodu vašeho mazlíčka.
  • Každé tři dny vydrhněte vany pro ptáky a naplňte je.
  • Pravidelně čistěte listí a nečistoty z okapů, abyste se ujistili, že se neucpou.
READ  Poslední případy COVID-19, úmrtí v Ohiu, Kentucky, Indiana

Kliknutím sem se dozvíte více o viru West Nile.

Nejlepší tituly

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *