Náměstek české centrální banky pravděpodobně nebude hlasovat o snížení sazeb – noviny

Na tomto snímku pořízeném 1. dubna 2017 jsou před zobrazeným logem České centrální banky (ČNB) vidět mince české koruny. REUTERS/David W Cerny/Ilustrace/File Photo

Zaregistrujte se nyní a získejte neomezený bezplatný přístup na Reuters.com

BREAK 22. září (Reuters) – Náměstkyně guvernéra České národní banky Iva Zamrasilová letos pravděpodobně nebude hlasovat pro snížení úrokových sazeb, protože inflace pravděpodobně dostatečně neklesne, citovala ve středu místní média Zamrasilovou.

Centrální banka ponechala v srpnu svou klíčovou úrokovou sazbu (CZCBIR=ECI) beze změny na 7,00 % po celkovém zvýšení o 675 bazických bodů od června 2021. Bylo to první zasedání přepracované rady pod vedením nového guvernéra Alese Mitchella, který je proti zpřísnění politiky. Jako člen představenstva.

Zamrasilova, jedna ze tří nových tváří mezi sedmi členkami týmu, je August. 4 hlasoval pro fixní tarify a minulý týden řekl agentuře Reuters, že by se na schůzce 29. září mohl držet své pozice.

Zaregistrujte se nyní a získejte neomezený bezplatný přístup na Reuters.com

Na dotaz Deníku N, jak bude příští týden hlasovat, Jamrasilová odpověděla, že od poslední politické schůzky nevyšly žádné informace o inflaci.

Zdůraznil také, že inflace směřující k 2% cíli centrální banky musí být jasná a udržitelná, aby bylo možné zvážit snížení sazeb.

„Nemůžeme uvažovat o uvolnění měnové politiky, dokud si nebudeme jisti, že inflace věrohodně směřuje ke 2% a ne pouze k jednociferným úrovním,“ řekl v rozhovoru zveřejněném ve čtvrtek.

Na otázku, zda lze letos očekávat takový růst, Zamrasilová odpověděla, že šance, že k tomu dojde, jsou „velmi nízké“.

Přestože inflace v srpnu poprvé za rok zmírnila, byla 17,2 % pod cílem centrální banky, což bylo ještě horší kvůli rostoucím cenám energií po ruské invazi na Ukrajinu.

READ  Volba 6: Chris Loring z Natchez přijímá úžasnou rozmanitost tradiční horečky

Zaregistrujte se nyní a získejte neomezený bezplatný přístup na Reuters.com

zpráva Roberta Muellera; Střih Josie Gao

Naše standardy: Thomson Reuters Trust Principles.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.