Šanghaj, Čína: Zákazníci IKEA spěchají k východům, když obchod vstupuje do uzamčení Covid

Šanghaj, Čína: Zákazníci IKEA spěchají k východům, když obchod vstupuje do uzamčení Covid

Několik videí na sociálních sítích ukazovalo, jak zákazníci křičí a strkají do sebe ve snaze uniknout z budovy, než zavřeli dveře.

Na nedělní tiskové konferenci Zhao Dandan, zástupce ředitele Šanghajské zdravotní komise, uvedl, že „sklad a postižená oblast“ budou dva dny pod správou „uzavřené smyčky“. Lidé uvnitř ringu musí podstoupit dvoudenní karanténu ve vládním zařízení a pět dní sledování zdravotního stavu.

V pondělí městské zdravotnické úřady oznámily šest místně přenášených případů COVID-19 v Šanghaji, z nichž pět bylo asymptomatických.

Tým China Communications společnosti IKEA sdělil CNN, že obchod Ikea v šanghajské čtvrti Xuhui je dočasně uzavřen v neděli a pondělí v reakci na „pokyny pro prevenci epidemií“ od úřadů a bude znovu otevřen v úterý.

Šanghaj, finanční hlavní město Číny s 25 miliony obyvatel, bylo letos na dva měsíce uzavřeno, což vedlo k širokému veřejnému pobouření, protože obyvatelé hlásili potíže s objednáváním věcí denní potřeby včetně potravin a léků.

Uzamčení bylo uvaleno na základě přísné čínské politiky bez virů, která spoléhá na masové testování, hromadné karantény a dokonce zadržování v celých městech, aby se zastavilo jakékoli oživení viru.

Čínská vláda, která se spoléhá na mobilní technologie a velká data, používá barevný systém „zdravotního kódu“ ke kontrole pohybu lidí a omezení šíření viru.

Lidé v mnoha čínských městech musí poskytnout zelený zdravotní QR kód, aby mohli jezdit veřejnou dopravou a vstupovat do míst, jako jsou nákupní centra, tělocvičny a restaurace. Systém zaznamenává jejich místo pobytu a to, zda byli v kontaktu s potvrzeným případem Covid-19 – těmi, jejichž zdravotní kódy zčervenaly, čelí téměř jistému umístění v karanténních zařízeních.

Náhlé odstávky se v zemi stávají běžnou záležitostí a veřejnost je stále více frustrovaná přísnými pravidly, protože ekonomika se snaží přizpůsobit se turbulencím.

minulý týden, Více než 80 000 turistů uvízlo V oblíbeném ostrovním letovisku Hainan poté, co úřady oznámily uzavření opatření k zastavení šíření viru.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *