Český prezident Zeiman označuje transsexuály za „nechutné“

Český prezident Miloš Zeman ukázal 3. dubna 2019 ve Vídni v Rakousku. REUTERS / Leonhard Foker / Fotografie souboru

PRAHA 27. června (Reuters) – Český prezident Miloš Zeman v neděli v televizním rozhovoru komentoval maďarský zákon zakazující materiály LGBT ze škol a označil transsexuály za „nechutné“.

Ziemann, který dělal komentáře mimo hlavní proud, odpověděl na otázku ohledně zákona přijatého Maďarskem na začátku tohoto měsíce, který zakazuje šíření obsahu na školách, které jsou považovány za propagující homosexualitu a změnu pohlaví.

„Pokud jste vystaveni transsexuálnímu činu, dopouštíte se v zásadě trestného činu, který si způsobil sám,“ řekl Zeiman CNN Prima. „Každá operace je riziko. Pro mě jsou tito transsexuálové nechuti.“

Maďarské zákony byly ostře kritizovány domácími opozičními stranami, právnickými skupinami a mnoha maďarskými členy EU. Nizozemský premiér Mark Rutte na summitu EU minulý týden řekl maďarskému premiérovi Viktorovi Orbanovi, aby respektoval práva LGBT nebo opustil tábor. Přečtěte si více

Proti zákonu se postavila více než polovina z 27 členských států Evropské unie, ale zatím ne Češi. Zeman uvedl, že odsouzení zasahuje do vnitřních záležitostí země.

Čeští prezidenti mají omezené správní pravomoci, ale Ziemann a jeho předchůdci mají silný vliv na veřejnou debatu. Prezident se přiklonil k Rusku a Číně a kritizoval imigraci z muslimských zemí.

„Victor Orban říká, že není proti homosexuálům, ale je proti jednání nejen s rodiči, ale také s dětmi v sexuální výchově,“ řekl Zeman. „Nevidím důvod, proč s ním nesouhlasím, protože mě hlasování, hnutí Me Too a Brock Pride úplně naštvalo.“

Pokud zákon nezruší, bude Maďarsko čelit právnímu sporu u Nejvyššího soudu Evropské unie. Lucemburský premiér Xavier Bettel vyzval k větší nedotknutelnosti, aby se snížilo financování porušovatelů městských pravidel ze strany EU.

READ  46 Čechů odešlo během symptomů COVID

Orban, který je maďarským předsedou vlády od roku 2010, je také velmi konzervativní a bojuje za prosazování tradičních křesťanských hodnot, které Západ považuje za liberální. Před summitem minulý týden řekl novinářům, že jeho cílem je zaručit práva rodičů na sexuální výchovu jejich dětí.

Zpráva Francise Kerryho s úpravou Michaelem Con

Naše standardy: Principy nadace Thomson Reuters.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *